Kontrowersyjne derby pod Śnieżką dla Olimpii [FILM]

Derby Olimpia Kowary – Karkonosze Jelenia Góra były emocjonujące, choć nie zawsze były ot zdrowe emocje. Zwłaszcza że arbiter podjął kilka kontrowersyjnych decyzji. Gospodarze wygrali i przeskoczyli rywala w ligowej tabeli.

 

Pajęczyna zdjęta za 3 punkty. Piękny gol Mateusza Kuriaty [VIDEO]

Mecz lepiej zaczął się dla przyjezdnych, choć bramka Roberta Lekszyckiego z 12 min. była mocno przypadkowa, gdy odbiła się od niego piłka, którą chciał wybić Robert Kraiński. Trzeba jednak gościom oddać, że bramka poprzedzająca gola pierwszej klasy. Ten sam zawodnik w dogodnej sytuacji mógł podwyższyć na 2:0, ale piłka po jego strzale głową poszybowała nad poprzeczką.

 

Gospodarze wyrównali w 34 min. po strzale z rzutu karnego Mateusza Baszaka. Sama jedenastka wywołała jednak kontrowersje, bowiem zagranie ręką obrońcy Karkonoszy najprawdopodobniej nastąpiło przed linią pola karnego. Choć prawda jest taka, że sędzia główny nie miał szans dobrze ocenić tej sytuacji, więc ewentualną zmianę decyzji powinien zasygnalizować asystent.

 

Czwartoligowe derby Wrocławia dla rezerw Śląska

Olimpia objęła prowadzenie w 67 min. po szczęśliwym uderzeniu Macieja Gargasa, po którym pika odbiła się jeszcze od nogi rywala i zmyliła bramkarza Karkonoszy. Trzy minuty później było już 2:2. Daniel Gałach, były gracz Olimpii, urwał się obrońcom i mimo że źle opanował futbolówkę zdołał oddać precyzyjny strzał.

 

Losy meczu rozstrzygnęły się w 87 min. W pole karne wchodził Aleksejs Gilnics, doskoczył do niego Tomasz Woźniczka, a sędzie podyktował jedenastkę. Czy słusznie? Kontakt był, ale chyba nie aż taki, żeby spowodować aż taki upadek… Była to sytuacja z takich, w której różni arbitrzy, podjęli by różne decyzje. Z rzutu karnego zwycięską bramkę strzelił Baszak.

 

Na tym emocje, i kontrowersje, się nie skończyły. W 92 min. szarżującego na bramkę Sebastiana Szujewskiego sfaulował za polem karym Oskar Wieliczko. Arbiter wykluczył bramkarza gości z gry. Goście mieli spore pretensje o tę decyzję, ale szczerze mówiąc była on chyba najmniej kontrowersyjna z tych podjętych przez sędziego. Czerwona kartka -według mnie – po prostu się należała.

 

Bramki i wszystkie sporne sytuacje można obejrzeć na filmie ze strony Jelenia.TV

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *