Dolnośląski Pro Junior System IV LIGA. Rezerwy najlepsze, liderzy na końcu

Śląsk II Wrocław, Chrobry II Głogów oraz Nysa Kłodzko – to trójka prowadzących klubów w klasyfikacji dolnośląskiego Pro Junior System po rundzie jesiennej w Sport-Track IV lidze. Zwycięzca na koniec otrzyma 5 tys. zł.

 

Sport-Track IV liga Dolny Śląsk [WSPÓLNA TABELA JESIEŃ 2017]

Pro Junior System PZPN, obowiązujący na szczeblu centralnym od ekstraklasy do II ligi, to system, który promuje kluby, które stawiają na młodzieżowców i wychowanków. W bieżącym sezonie władze DolZPN wprowadziły własną wersję Pro Junior System, który obwiązuje w Sport-Track IV lidze (dwie grupy) oraz w czterech okręgówkach. Najlepszy klub z IV ligi oraz najlepszy klub z klas okręgowych, w których zawodnicy młodzieżowi (urodzeni 1997 i młodsi) uzyskają największą łączną ilość minut gry – otrzymają nagrodę finansową w wysokość 5 tys. zł.

 

W środę Dolnośląski Związek Piłki Nożnej opublikował dotychczasowe wyniki w czwartych ligach. Niespodzianki nie ma, na czele są dwa kluby, których można było się tu spodziewać, czyli rezerwy Śląska Wrocław oraz Chrobrego Głogów. Wrocławianie regularnie wystawiają w pierwszym składzie 10 młodzieżowców, co oznacza że będzie ich bardzo trudno zdetronizować w zestawieniu.

 

Kontrowersyjny gol przesądził o losach awansu do półfinału

Trzecie miejsce zajmuje obecnie Nysa Kłodzko, a w czołówce są jeszcze Wiwa Goszcz, Stal Chocianów, AKS Strzegom i Polonia-Stal Świdnica.

 

Na drugim końcu znajduje się Apis Jędrzychowice, w barwach którego młodzieżowcy jesienią zagrali… 13 minut. Lider grypy wschodniej – Foto-Higeina Gać – też nie ma się czym pochwalić – 813 minut to przedostatni rezultat w tej grupie.

 

[team_standings 11116]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *