TOP 10 drużyn w okręgach na Dolnym Śląsku [JESIEŃ 2017]

TOP 10 drużyn w okręgach na Dolnym Śląsku [JESIEŃ 2017]. Które zespoły są najlepsze w poszczególnych okręgach na Dolnym Śląsku? Oto ranking 10 najlepszych drużyn w każdym regionie. Sprawdźcie jak to wygląda na koniec rundy jesiennej sezonu 2016/17.

 

TOP 10 drużyn w okręgach na Dolnym Śląsku [JESIEŃ 2017]

Patrząc na poszczególne okręgi przez pryzmat najmocniejszych drużyn, to z pewnością najsilniejszy jest OZPN Legnica, który reprezentują 3 z 4 dolnośląskich klubów na szczeblu centralnym. Podobnie jest w III lidze – Legnica ma 3 zespoły, Wrocław – 2, Wałbrzych – jeden, a Jelenia Góra ani jednego. Przekłada się to również na niższe ligi. O ile w strefach legnickiej i wrocławskiej do TOP 10 nie zmieściły się wszystkie drużyny z IV ligi, to w strefie wałbrzyskiej są same drużyny z IV ligi plus jeden trzecioligowiec, a w jeleniogórskiej nawet 3 ekipy z okręgówki.

 

Zestawienie powstało na podstawie miejsc w poszczególnych ligach od ekstraklasy do okręgówki. W porównaniu z ubiegłym rokiem, bez prawie żadnych zmian obyło się w strefie legnickiej (tutaj miejscami zamieniły się tylko Stal Chocianów i Orkan Szczedrzykowice). Niewielkie zmiany (ale przy okazji sporo nowych drużyn w “dziesiątce” – zaznaczonych jako N) odnotowano również w okręgu wrocławskim.

 

TOP 10 drużyn w okręgach na Dolnym Śląsku [JESIEŃ 2017]

Podobnie było w strefie jeleniogórskiej, w której doszło jednak do zmiany lidera. Olimpia Kowary zamieniła się miejscami z Apisem Jędrzychowice.

 

Z kolei w okręgu wałbrzyskim doszło i do zmiany lidera, i do dużych zmian w układzie czołowej dziesiątki (np. spadek o 6 lokat Górnika Wałbrzych, czy awans o 5 oczek Orła Ząbkowice Śląskie).

 

CZYTAJ DALEJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *