III liga: Drużyna jesieni 2017 na Dolnym Śląsku [SONDA – PIŁKARZ JESIENI]

Drużyna jesieni 2017 w III lidze. Przedstawiamy drużynę – podstawową jedenastkę i rezerwowych – wybraną z dolnośląskich piłkarzy, którzy biegali po trzecioligowych boiskach jesienią 2017 roku.

 

Awanse i spadki w sezonie 2017/18 na Dolnym Śląsku

Za nami runda jesienna w grupie 3. III ligi, w której grają dolnośląskie zespoły. Tradycyjnie w przerwie między rundami wybrałem trzecioligową drużynę – jedenastkę i rezerwowych – jesieni na Dolnym Śląsku. W sumie w podstawowej jedenastce jesieni znaleźli się przedstawiciele 5 drużyn, najwięcej – czterech – ze Ślęzy Wrocław. Trzech przedstawicieli ma Lechia Dzierżoniów, dwóch KS Polkowice, a po jednym Piast Żmigród oraz Zagłębia II Lubin. Zabrakło zawodników Miedzie II Legnica, którzy znaleźli się jednak na “ławce” rezerwowych.

 

Dolnośląska drużyna jesieni 2017 w III lidze

 

W bramce Piotr Gorczyca, który między słupkami Ślęzy stanął dopiero w 8. kolejce. Ale już miejsca w pierwszym składzie nie oddał, a z nim w bramce w 10 meczach wrocławianie stracili zaledwie 9 goli. Ponadto Gorczyca zachował aż cztery czyste konta. Tyle samo co rezerwowy Dominik Spaleniak z Lechii (24 gole stracone w 17 meczach).

 

TOP 10 drużyn w okręgach na Dolnym Śląsku [JESIEŃ 2017]

W obronie zawodnicy, którzy nie tylko byli liderami swoich linii defensywnych, ale również wpisali się na listę strzelców. Podobnie druga linia – postawiłem na zawodników, którzy strzelali, asystowali, a także mieli wydatny wpływ na postawę swojej drużyny, zwłaszcza w meczach, gdy ta zdobywała punkty. Tu warto wskazać na wyśmienitą rundę Marcina Buryły, który był kołem napędowym Lechii Dzierżoniów – strzelił 10 goli i miał kilka asyst.

 

W ataku dwaj napastnicy, którzy strzelili najwięcej golu – Maciej Firlej i Damian Niedojad. Gracz Ślęzy z 12 golami jest wiceliderem klasyfikacji strzelców III ligi. To była udana jesień Firleja, choć warto dodać, że jego dorobek bramkowy powinien być większy, bowiem ma na koncie również kilka świetnych sytuacji, które zmarnował. Dotyczy to zresztą również snajpera Lechii, który mógł, a nawet powinien, mieć na rozkładzie więcej niż 8 trafień.

 

Dolnośląski piłkarz jesieni 2017 w III lidze [SONDA]

A kto według Was był piłkarzem jesieni na dolnośląskich boiskach III ligi? Głosujcie w sondzie poniżej, w której znaleźli się zawodnicy z jedenastki jesieni – można oddać dwa głosy.

[socialpoll id=”2476958″ path=”/polls/2476958″ width=”350″]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *