Piast Żmigród wypożyczył kolejnego zawodnika z I ligi

Tuż przed startem rundy wiosennej w III lidze Piast Żmigród dokonał kolejnego transferu. Z I-ligowego Zagłębia Sosnowiec został wypożyczony Łukasz Mozler.

 

Egipcjanin opuszcza Piasta. Choć wywalczył miejsce w kadrze

Wydawało się, że Piast zamknął już kadrę przed wiosną w III lidze. Okazuje się, że tuż przed startem rundy rewanżowej włodarzom żmigrodzkiego klubu udało się dopiąć jeszcze jeden transfer. Do Piasta na pół roku z Zagłębia Sosnowiec został wypożyczony pomocnik Łukasz Mozler.

 

21-latek jest wychowankiem MOSiR-u Jastrzębie Zdrój, a w wieku juniorskim grał m.in. w Arce Gdynina i niemieckim FC Augsburg. Po powrocie do kraju w 2014 trafił do III-ligowego Pniówka Pawłowice Śląskie, skąd przeniósł się do rezerw GKS-u Katowice, a następnie ponownie wyjechał do Niemiec. To grał w lidze regionalnej (czwarty poziom rozgrywkowy) w barwach SV Ochsenhausen oraz FV Illertissen 1921.

 

Z okręgówki do akademii. Pietraszewski trenerem Śląska U17

Jesienią 2017 roku trafił do Sosnowca. W barwach Zagłębia zagrał w I lidze 3 mecze, w sumie 134 minuty. Teraz, nie mając dużych szans na granie w ekipie I-ligowca, zdecydował się na wypożyczenie do Żmigrodu.

 

Przypomnijmy, że Mozler to nie jedyny gracz Zagłębia wypożyczony do Piasta. Wcześniej trafił tu Michał Kieca. Dobra współpraca na linii Żmigród – Sosnowiec to efekt m.in. tego, że wcześniej w Zagłębiu pracował trener żmigrodzian Kamil Socha.

 

fot., źródło: piast-zmigrod.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *