Rusza III liga. O przygotowaniach i szansach dolnośląskich drużyn

Górnik Polkowice

Broni w walce o awans nie składa również KS Polkowice. Zimą polkowiczanie dokonali ciekawych transferów. Odeszło również kilku graczy, ale bilans jest zdecydowanie na plus. Z klubem rozstali się: Mikołaj Ptak, Ariel Famulski, Tomasz Wojciechowski oraz Damian Michalski. Tylko ten ostatni był jednak podstawowym zawodnikiem ekipy z Kopalnianej.

 

Kadrę Enkeleida Dobi’ego zasiliło 6 nowych graczy – czterech doświadczonych i dwóch juniorów. Ponownie wypożyczono z Chrobrego Głogów Michała Bednarskiego (wiosną 2017 strzelił 13 goli). Dużym wzmocnieniem będzie również pozyskany z Puszczy Niepołomice, a ostatnio grający na wypożyczeniu w AKS-ie Strzegom, pomocnik Dominik Radziemski. Ponadto dołączyli Maciej Kowalski-Haberek oraz Jakub Ostrowski, a kadrę uzupełnią dwaj młodzi pomocnicy z drużyny juniorów: Kamil Olszewski i Kacper Osiadły.

 

W meczach sparingowych KS przegrał dwa razy – z I-ligowym Chrobrym oraz Piastem Żmigród. I tylko ten ostatni mecz wyjątkowo nie wyszedł polkowiczanom. W ostatnich dwóch meczach jednak prezentowali bardzo dobrą formę, rozbijając m.in. trzecioligowca z Lubina.

 

 • KS Polkowice – Sparta Grębocice (IV liga) 9:1
 • KS Polkowice – Chrobry Głogów (I liga) 2:3
 • KS Polkowice – GKS Wikielec (III liga) 2:1
 • KS Polkowice – Apis Jędrzychowie (IV liga) 1:1
 • KS Polkowice – Piast Żmigród (III liga) 0:4
 • KS Polkowice – MFK Trutnov 5:0
 • KS Polkowice – Zagłębie II Lubin (III liga) 4:0

 

Lechia Dzierżoniów

Lechia Dzierżoniów po dramatycznej końcówce poprzedniego sezonu, jesienią prezentowała się całkiem dobrze, czego odzwierciedleniem jest szóste miejsce w tabeli. Pozycja więcej niż przyzwoita, z drugiej strony 6 punktów przewagi nad strefą spadkową nie jest zaliczką na tyle dużą, żeby podopieczni Zbigniewa Soczewskiego mogli spać spokojnie.

 

Zwłaszcza że kadra trójkolorowych została co najwyżej uzupełniona. Największym sukcesem jest fakt, że nie odszedł żaden z podstawowych zawodników. Wszak na początku okresu przygotowawczego na testach w klubach z wyższych lig przebywali bramkarz Dominik Spaleniak, defensywny pomocnik Maciej Tomaszewski oraz napastnik Damian Niedojad. Ostatecznie wszyscy zostają w Dzierżoniowie.

 

Lechię opuściło w sumie sześciu zawodników, a Krzysztof Słonecki złamał nogę (został trenerem bramkarzy). Wśród nich nie ma graczy pierwszego formatu. Po stronie zysków jednak również próżno szukać zawodników z bogatym ligowym CV, choć są to zawodnicy, którzy powinni walczyć o pierwszy skład, ewentualnie być wartościowymi zmiennikami. Wśród nich są Kamil Lechocki (Bielawianka), Paweł Juźwik (Włókniarz Mirsk, wypożyczenie), Jakub Smutek (Grom Witków, wypożyczenie), Kacper Izydorski (Miedź Legnica CLJ, wypożyczenie) oraz Szymon Brzezicki (powrót po rocznej kontuzji), a także najzdolniejsi juniorzy.

 

 • Lechia Dzierżoniów – Górnik Wałbrzych 2:0,
 • Lechia Dzierżoniów – Zjednoczeni Żarów 3:2
 • Lechia Dzierżoniów – Polonia Środa Wielkopolska 2:2
 • Lechia Dzierżoniów – Polonia Nysa 2:2
 • Lechia Dzierżoniów – Foto-Higiena Gać 2:2

 

Następne zespoły na kolejnych stronach

Ślęza Wrocław – KLIKNIJ

Piast Żmigród, Miedź II, Zagłębie II – KLIKNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *