Beniaminek okręgówki wycofuje się z rozgrywek

Zarząd Towarzystwa Sportowego Parzyce ogłosił, że rezygnuje z prowadzenia klubu co oznacza wycofanie drużyny seniorów z jeleniogórskiej klasy okręgowej.

 

Piotr Pietrewicz nowym trenerem Bielawianki

Na profilu TS Parzyce opublikowane został we wtorek, 13 marca pismo skierowane do burmistrza Nowogrodźca. Czytamy w nim m.in. że „Zarząd Towarzystwa Sportowego Parzyce na zebraniu zarządu podjął decyzję o rezygnacji z prowadzenia działalności klubu Towarzystwa Sportowego Parzyce. Powodem rezygnacji jest brak dotacji z urzędu Gminy na prowadzenie rozgrywek w rundzie wiosennej 2018 drużyny seniorów w klasie okręgowej. Brak infrastruktury sanitarnej na boisku w Parzycach co skutkuje niedopuszczeniem do rozgrywek piłkarskich przez OZPN-Jelenia Góra” (pismo na dole).

 

Co ciekawe, 8 marca gmina ogłosiła informację o „wysokości przyznanych kwot na wsparcie realizacji zadań publicznych dla organizacji pozarządowych oraz dla innych podmiotów uprawnionych do prowadzenia działalności w sferze pożytku publicznego na 2018 rok”, czyli de facto klubów sportowych.

 

Rusza Sport-Track IV liga. Pogoda może storpedować początek wiosny

Dowiadujemy się z niej, że TS Parzyce otrzymał 27 tys. zł. Wydaje się, więc że zarząd klubu zrezygnował z powodu kwoty dotacji, która była niższa od potrzeb klubu.

 

Co ciekawe, inne kluby z klasy okręgowej otrzymały znacznie wyższe dotacje: Sparta Zebrzydowa – 54 tys. zł, Piast Wykroty – 48 tys. zł. Parzyce otrzymały znacznie mniej od A-klasowego Chrobrego Nowogrodziec (46 tys. zł) i niewiele więcej od B-klasowych Orła Gościszków i Granita Gierałtów (po 23 tys. zł).

 

Inna kwestia to brak – zdaniem władz klubu – wsparcia ze strony gminy w doprowadzeniu instalacji sanitarnej na obiekcie w Parzycach.

 

TS Parzyce jest beniaminkiem jeleniogórskiej okręgówki. Po rundzie jesiennej zajmuje 9. miejsce w tabeli. Co ciekawe, wszystkie mecze jesienią rozegrał na wyjazdach. Na wiosnę miał grać u siebie…

 

fot. TS Parzyce Facebook

 

 

2 thoughts on “Beniaminek okręgówki wycofuje się z rozgrywek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *