Białoruskie wzmocnienia Energetyka Siechnice

Energetyk Siechnice w przerwie zimowej wzmocnił kadrę ośmioma zawodnikami. Dwóch nich to piłkarze zza granicy – pierwsi w historii klubu spod Wrocławia.

 

Powrót wychowanka. Z III ligi do A klasy

Przed Energetykiem ciężka wiosna. Podopieczni Andrzeja Leszczyńskiego zajmują aktualnie 11. miejsce w tabeli GreenPost wrocławskiej klasy okręgowej, ale mają tylko 3 punkty przewagi nad strefą spadkową.

 

W przerwie zimowej żółto-czarni przeprowadzili 8 transferów. Nowymi graczami zostali: bramkarz Piotr Wojciechowski (Foto Higiena Gać), napastnik Daniel Majewski (Zorza Pęgów), Maciej Kowalczyk (WKS Wierzbice), pomocnik Eryk Szczepański (WKS Śląsk Wrocław), napastnik Jakub Grzywniak (1 KS Ślęza Wrocław), Mateusz Czajka (wolny zawodnik) oraz Białorusini pomocnik Raman Yakavenka i obrońca Pavel Burbitski.

 

Zima odpuszcza, ale powoli. Kolejne mecze odwołane [AKTUALIZACJA]

Dwaj ostatni to pierwsi obcokrajowcy w historii Energetyka. Yakavenka ma 20 lat, ostatnio grał w Huraganie Międzyrzec Podlaski. Burbitski jest rok starszy. Do Siechnic trafił jako wolny zawodnik, a ostatnio bronił barw FC Baranovichi. On jednak nie jest jeszcze potwierdzony do klubu, bowiem przeciąga się sprowadzenie jego certyfikatu z Białoruskiej Federacji Piłkarskiej.

 

W Energetyku liczą, że obaj Białorusini będą wzmocnieniami, zwłaszcza że „bardzo dobrze mówią po polsku i posiadają Kartę Polaka co w połączeniu z ich niezłymi umiejętnościami piłkarskimi pozwala z optymizmem spoglądać na ich występy w naszym zespole” – czytamy na stronie klubu.

 

W pierwszym meczu rundy wiosennej Energetyk zagra w sobotę, 24 marca u siebie z Zachodem Sobótka (godz. 15).

 

fot., źródło: ksenergetyksiechnice.furbolowo.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *