Debiutant będzie ratował A-klasę dla Obornik Śląskich

Kornel Delczyk został nowym trenerem Boru Oborniki Śląskie. W debiucie zespół pod jego wodzą wygrał, ale celem jest utrzymanie się w A klasie.

 

Zbigniew Boniek na meczu wrocławskiej okręgówki

Kornel Delczyk trenerem Boru został oficjalnie 19 marca. Zastąpił na tym stanowisku Bartosza Mazura, który objął zespół na początku okresu przygotowawczego, ale na początku marca zdecydował się skorzystać z oferty GKS-u Mirków, czołowej drużyny wrocławskiej okręgówki.

 

Ostatecznie władze klubu zdecydowały na zawodnika klubu, który posiada licencję trenerską UEFA Grassroots C. To dla niego pierwsze wyzwanie na ławce trenerskiej. Wcześniej jako zawodnik reprezentował barwy Polonii Trzebnica, Sokoła Wielka Lipa oraz Boru Oborniki Śl.

 

Powrót wychowanka. Z III ligi do A klasy

W pierwszym meczu pod wodzą nowego trenera Bór grał w Lubiążu z Odrą, a więc rywalem w walce o utrzymanie się w klasie A. Drużyna z Obornik Śl. wygrała 1:0, a gola w 88 min. strzelił Henryk Szyszko. Wtedy na boisku był również… trener Delczyk, który był jedynym rezerwowym na ławce.

 

Po 14. kolejkach Bór zajmuje 12. miejsce w tabeli grupy I wrocławskiej klasy A, ale do Czarnych Białków, którzy są na 6. miejscu, tracą zaledwie 4 punkty.

 

źródło: Facebook Bór Oborniki Śl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *