IV liga wschód: Mecz na szczycie dla Bielawianki. Cztery gole Rusieckiego

Zaległa 16. kolejka IV ligi wschód. W meczu na szczycie zaległej, 16. kolejki Bielawianaka pokonała Piasta Żerniki. Wysokie zwycięstwa rezerw Śląska i Wiwy. Cztery gole dla tej drugiej zdobył Szymon Rusiecki.

Pięć na pięć. Komplet zwycięstw naszych trzecioligowców

Wydarzeniem pierwszomajowej, 16. kolejki (przełożonej z 17 marca), był mecz dwóch niepokonanych na wiosnę drużyn. Bielawianka podejmowała Piast Żerniki i pokonała przyjezdnych 2:0. Gospodarze prowadzili po golu Adriana Morasza w 35 min. meczu. W drugiej połowie wrocławianie dążyli do wyrównania, ale ostatecznie im się to nie udało. Dodatkowo zostali skarceni w 92 min. przez Łukasza Wiącka.

Bielawianka awansowała na 3. miejsce w tabeli. Drugi jest Śląsk II Wrocław, który zmniejszył dziś dystans do lidera z Gaci. Foto-Higiena tym razem nie grała, bowiem swój mecz w ramach 16. kolejki zagrała już wcześniej (4:0 z Polonią Trzebnica). Tymczasem WKS rozbił przy Oporowskiej Polonię-Stal Świdnica 4:0. Bramki padły już w pierwszych 36 minutach. Gole strzelali kolejno: Mikołaj Kotfas, Paweł Kucharczyk, Bartłomiej Skowroński (samobójcza) i Daniel Łuczak. Według wrocławian trzeciego gola należy przypisać Patrykowi Calińskiemu. WKS ma 6 punktów straty do Foto-Higieny, ale jeden rozegrany mniej.

Sokół – Lechia w finale dolnośląskiego Pucharu Polski

Z podium natomiast spadł Sokół Marcinkowice, który zremisował w Wołowie 1:1. Gospodarze prowadzili pod trafieniu Dariusza Zalewskiego w 68 min., wyrównał 13 minut później Mateusz Magusiak.

Coraz wyżej w tabeli jest Górnik Wałbrzych. Wałbrzyszanie przegrywali do przerwy z Orłem Ząbkowice Śl. 1:2 – na dwie bramki Tomasza Piątkowskiego odpowiedział Marcin Smoczyk. Goście prowadząc zmarnowali rzut karny, co potem się srodze zemściło. Najpierw wyrównał Dariusz Michalak, a zwycięską bramkę dla gospodarzy w 89 min. strzelił Mateusz Wroczyński.

Jeszcze więcej bramek oglądali kibice w Goszczu. Walcząca o utrzymanie się w lidze Wiwa pokonała ostatnią w tabeli Karolinę Jaworzyna Śl. 5:2. Goście najpierw prowadzili 1:0, a później długo utrzymywał się remis 2:2. Końcówka należała jednak do gospodarzy. Cztery gole dla Wiwy strzelił Szymon Rusiecki, jednego dołożył Jakub Budzowski. Łup Rusieckiego mógł być okazalszy, ale zmarnował on rzut karny. Dla gości trafiali Mateusz Mróz i Mateusz Ptak.

Przedostatnia w tabeli Pogoń Oleśnica zremisowała 1:1 z Sokołem Wielka Lipa. Dla gości strzelił Michał Wróbel, wyrównał Piotr Kotwa.

Podział punktów również z Bardzie, gdzie Unia bezbramkowo zremisowała z Nysą Kłodzko.