IV liga: Śląsk II zrównuje się punktami z liderem. Górnik upolował Sokoła

W środę, 16 maja odbyły się dwa zaległe mecze w grupie wschodniej IV ligi. Śląsk II wygrał z Karoliną i zrównał się punktami z Foto-Higieną.

 

Baraże o awans do III ligi. Kiedy? Kto zagra? [TERMINY]

Śląsk II był zdecydowanym faworytem meczu w Jaworzynie Śląskiej i ze swojej roli wywiązał się w stu procentach. Już do przerwy wrocławianie strzelili 3 gole, a potem kontrolowali sytuację. Bramki strzelali Mathieu Scalet, Sebastian Bergier oraz Łukasz Skrzypek.

 

Wrocławianie zrównali się punktami z prowadzącą w tabeli Foto-Higieną. Zespół z Gaci ma co prawda nieco groszy bilans bramkowy, ale lepszy stosunek bezpośrednich meczów. Walka o pierwsze miejsce na pięć kolejek do końca zapowiada się pasjonująco.

 

III liga: Lechia i Miedź II wygrywają i odskakują od strefy spadkowej

W środę doszło również do ciekawego meczu w Wielkiej Lipie, gdzie Sokół podejmował Górnika Wałbrzych. W spotkaniu sąsiadów w tabeli górą goście, choć do 70 minuty przegrywali. Wtedy wyrównał Marcin Smoczyk, który odpowiedział na gola Kamila Pyzłowskiego z 32. minuty. O losach meczu przesądził w 91 min. Mateusz Sobiesierski. Dzięki temu zwycięstwu Górnik awansował na 5. miejsce w tabeli.

 

2 thoughts on “IV liga: Śląsk II zrównuje się punktami z liderem. Górnik upolował Sokoła

  1. Co dokładnie zależy od końcowego miejsca obu drużyn jeżeli będą mieli tyle samo punktów? Raz wyczytałem, że ta sama ilość punktów już doprowadza do barażu o mistrzostwo ligi, a później czytałem, że ilosc punktów zdobytych w bezpośrednim pojedynku, a następnie bilans bramkowy. Po waszym artykule zrozumiałem, że pojedynek bezpośredni, co jest na korzyść FOTO-HIGIENY. Jak to w końcu jest?

    1. Na koniec sezonu zawsze decudują bezpośrdnie mecze. Czasem w tabelach, ale w trakcie seoznu, tabela układana jest według stosunku bramek, ale na koniec decydują zawsze bezpośrednie mecze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *