IV liga zachód: Dreszczowiec dla AKS-u, Apis i Olimpia gromią. 4 gole Baszaka

27. kolejka IV ligi zachód. Lider wygrywa, ale 3 punkty w meczu z Odrą przychodzą AKS-owi wyjątkowo trudno. Z kolei Apis i Olimpia Kowary gromią rywali. Przebudzenie Włókniarza.

 

Mecz za 6 punktów dla Nysy, czołówka postraszona ale zwycięska

W sobotę rozegrano 5 meczów w zachodniej grupie IV ligi. Hitem dnia, a prawdopodobnie i kolejki był mecz w Strzegomiu, gdzie AKS podejmował będącą w świetnej formie na wiosnę Odrę Ścinawa. Gospodarze prowadzili 1:0, a później 3:1, a jednak pod koniec spotkania przyjezdni doprowadzili do remisu. Zwycięska bramka dla strzegomian padła z rzutu karnego w doliczonym czasie gry, a jej autorem był Dawid Domaradzki.

 

Lider zachował dwa punkty przewagi nad Apisem Jędrzychowice, który rozbił Nysę Zgorzelec 5:0. Różnicą pięciu goli wygrała również Olimpia Kowary, która 6:1 pokonała swoją imienniczkę z Kamiennej Góry. Cztery gole strzelił Mateusz Baszak, a po jednym dołożyli Sebastian Szujewski oraz Adrian Zieliński. Dla gości honorowego gola strzelił Sebastian Sochacki.

 

Spadki i awanse w III i IV lidze. Dużo zależy od… MKS-u Kluczbork

W końcu przebudzili się gracze Włókniarza Mirsk. Po serii porażek przed tygodniem zremisowali, a w sobotę wygrali 4:1 z Orlą i to na wyjeździe. Skromniej, bo tylko 2:1, ale zdobywając równie ważne trzy punkt wygrały Sudety Giebułtów, które pokonały Górnika Boguszów-Gorce.

 

W niedzielę rozegrano trzy mecze. W małym hicie drużyn znajdujących się tuż za podium Chrobry II zremisował 2:2 ze Stalą Chocianów. Tymczasem w Legnicy Orkan Szczedrzykowice przegrał z Karkonoszami Jelenia Góra 0:3. Hat-tricka dla gości ustrzelił Daniel Gałach.

 

W meczu za „sześć punktów” drużyn walczących o utrzymanie się Sparta Grębocie zremisowała 1:1 z Górnikiem Złotoryja.

 

27. kolejka IV liga zachód

  • Orla Wąsosz – Włókniarz Mirsk 1:4
  • Apis Jędrzychowice – Nysa Zgorzelec 5:0
  • Sparta Grębocice – Górnik Złotoryja 1:1
  • AKS Strzegom – Odra Ścinawa 4:3
  • Olimpia Kowary – Olimpia Kamienna Góra 6:1
  • Chrobry II Głogów – Stal Chocianów 2:2
  • Sudety Giebułtów – Górnik Boguszów-Gorce 2:1
  • Orkan Szczedrzykowice – Karkonosze Jelenia Góra 0:3

 

[team_standings 9521]

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *