Ponad osiem milionów dla Zagłębia Lubin i Śląska Wrocław

Ekstraklasa S.A. opublikowała kwoty jakie dostaną kluby za sezon 2017/18. W sumie będzie to ponad 150 mln zł, z czego najwięcej – 16,72 mln zł – otrzyma Legia Warszawa. Nasze kluby – Zagłębie Lubin i Śląska Wrocław – dostaną podobne sumy.

 

Sen się w końcu ziścił. Miedź Legnica w ekstraklasie

Podział środków z Ekstraklasy na poszczególne kluby odbbywa się według modelu przyjętego w 2015 roku. Zakłada on, że wysokość wynagrodzenia dla każdego z klubów to suma pięciu składowych. Pierwszą stanowi stała kwota dzielona po równo między wszystkie kluby rywalizujące w Ekstraklasie w danym sezonie. W tym roku wynosi ona około 82,8 mln złotych. Kolejne dwa elementy to miejsce zajęte w bieżącym sezonie oraz pozycja w rankingu historycznym, który obejmuje obecnie trzy ostatnie sezony (docelowo pięć).

 

Czwarta część sumy przypada klubom, które na koniec sezonu zajęły miejsca premiowane udziałem w europejskich pucharach. Ostatnią ze składowych jest tzw. opłata solidarnościowa dla klubów, które zajmą miejsca od 9 do 16 w tabeli końcowej na dzień zakończenia rozgrywek ligowych.

 

Strach przed kibicami z Wałbrzycha wypaczy rywalizację w IV lidze?

Najwięcej, ponad 16,72 mln zł otrzyma Legia Warszawa. Następne są Jagiellonia Białystok – 14,62 mln zł oraz Lech Poznań – 13,55 mln zł.

 

Zagłębie Lubin i Śląsk Wrocław otrzymają podobne kwoty – odpowiednio 8,44 mln zł i 8,21 mln zł.

 

 

źródło: ekstraklasa.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *