IV liga zachód: AKS wysoko, Apis nisko – ale wygrywają. Bez rozstrzygnięć na dole

28. kolejka IV ligi zachód. Lider bez problemów wygrał z ostatnią drużyną, wicelider z kłopotami, ale też zgarnął komplet punktów. W dole tabeli wciąż trwa walka o utrzymanie się. Czy będzie czwarty spadkowicz?

 

Foto-Higiena odpiera ataki Śląska. Nysa już utrzymana

Jak na wschodzie Foto-Higiena Gać i Śląsk II Wrocław, tak na zachodzie o 1. miejsce w grupie i prawo gry w barażu o III ligę bój toczą AKS Strzegom i Apis Jędrzychowice. Od wielu już kolejek żadna z drużyn nie traci punktów, zwłaszcza że jeden słabszy mecz może kosztować bardzo wiele. Po kolejce rozegranej w Boże Ciało na zachodzie bez zmian.

 

Lider ze Strzegomia bez problemów pokonał w Kamiennej Górze Olimpię 4:0. AKS utrzymuje 2 punkty przewagi nad Apisem Jędrzychowice, który sporo musiał się namęczyć w Złotoryi w spotkaniu z Górnikiem. Jedyny gol meczu padł na początku II połowy z rzutu karnego.

 

Kontrowersyjna decyzja sędziego, która może kosztować spadek z ligi

Górnicy, którzy od początku wiosny dźwigają się z ostatniego miejsca tabeli na dwie kolejki przed końcem tracą 3 punkty do Sparty Grębocice. Ta przegrała w Ścinawie z Odrą 2:3, ale w niedzielę podejmuje ostatnią Olimpię i wygrana zapewni jej utrzymanie. Sparta ma bowiem lepszy bilans bezpośrednich meczów od Górnika.

 

Podopieczni Eugeniusza Oleśkiewicza mogą jeszcze wyprzedzić Orlę Wąsosz i Włókniarza Mirsk, ale sami muszą wygrać dwa meczy i liczyć na to, że rywale ani razu nie wygrają. W najbliższą niedzielę w Wąsoszu Orla podejmie… Górnika. Co ciekawe, podopieczni Piotra Bolkowskiego mogli już w czwartek być bezpieczni, ale niespodziewanie ulegli zdegradowanej już Nysie Zgorzelec 2:3.

 

Pamiętajmy, że cały czas istnieje możliwość, że już nikt więcej nie spadnie z grupy zachodniej IV ligi. Aby tak się stało z III ligi nie może spaść żadna dolnośląska drużyna (w tej chwili najmocniej zagrożona jest Miedź II) – wtedy z IV ligi spadnie 7 zespołów (z obu grup). Drużyną, która się uratuje, będzie ta ekipa z 13. miejsca, która będzie miała więcej punktów. Obecnie i Górnik Złotoryja, i Wiwa Goszcz na wschodzie, mają po 29 punktów.

 

28. kolejka IV liga zachód

  • Włókniarz Mirsk – Orkan Szczedrzykowice 0:0
  • Karkonosze Jelenia Góra – Sudety Giebułtów 1:1
  • Górnik Boguszów-Gorce – Chrobry II Głogów 1:3
  • Stal Chocianów – Olimpia Kowary 5:0
  • Olimpia Kamienna Góra – AKS Strzegom 0:4
  • Odra Ścinawa – Sparta Grębocice 3:2
  • Górnik Złotoryja – Apis Jędrzychowice 0:1
  • Nysa Zgorzelec – Orla Wąsosz 3:2

 

[team_standings 9521]

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *