Sparta i Zjednoczeni awansują do IV ligi. Zostały cztery miejsca

Sparta Rudna i Zjednoczeni Żarów w Boże Ciało wywalczyły awans do IV ligi. Tym samym znamy obu beniaminków z okręgów legnickiego i wałbrzyskiego, ale żadnego z wrocławskiego i jeleniogórskiego.

 

Kontrowersyjna decyzja, która może kosztować spadek z ligi [VIEDO]

W środę i czwartek grały wszystkie dolnośląskiej okręgówki. W Boże Ciało poznaliśmy kolejnych beniaminków IV ligi. W strefie legnickiej do Prochowiczanki dołączyła Sparta Rudna, która pokonała Kaczawę Bieniowice 6:0 i na dwie kolejki przed końcem sezonu wyprzedza Odrę Chobienia o 7 punktów.

 

Poznaliśmy również drugiego – po Piaście Nowa Ruda – beniaminka z okręgu wałbrzyskiego. Po dwóch latach do IV ligi wracają Zjednoczeni Żarów, który swój awans na trzy kolejki przed końcem przypieczętowali wygraną 8:1 z Iskrą Jaszkowa Dolna.

 

Zachód wygrywa z Orłem i wraca do gry. Razem z Mechanikiem

Otwarta sprawa wciąż jest w okręgach wrocławskim i jeleniogórskim. O sytuacji w strefie wrocławskiej można przeczytać więcej klikając link powyżej. Tymczasem w okręgu jeleniogórskim w czwartek swoje mecze przegrały dwa pierwsze zespoły w tabeli. Lider – Victoria Ruszów – poległ w Lubomierzu aż 0:4. Drugi GKS Warta Bolesławiecka przegrał na wyjeździe w meczu dwóch spadkowiczów z Lotnikiem Jeżów Sudecki 1:3. Wykorzystali to BKS Bobrzanie Bolesławiec i dzięki wygranej z Gryfem Gryfów Śląski 1:0 wskoczyli na 2. miejsce w tabeli.

 

Na trzy kolejki przed końcem sezonu Victoria ma 58 pkt., BKS – 54, a GKS 53.

 

Pamiętajmy jeszcze o jednym. To, że klub wywalczy awans do IV ligi nie oznacza, że zagra w niej w przyszłym sezonie. Musi również spełnić wymagania licencyjne, które mają być – jak zapowiada prezes DolZPN Andrzej Padewski – skrupulatnie sprawdzane.

 

One thought on “Sparta i Zjednoczeni awansują do IV ligi. Zostały cztery miejsca

  1. To potrzeba poprosić prezesa Padewskiego o skrupulatne sprawdzanie wymogów licencyjnych już od A klasy.Bo połowa boisk niespełnia wymogów żadnej ligi!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *