IV liga zachód: Wysokie wygrane i pozamiatane? AKS blisko wygrania grupy

29. kolejka IV ligi zachód. W przedostatniej kolejce zachodniej grupy IV ligi AKS i Apis grały z mocnymi rywalami, ale i tak urządziły sobie ostre strzelanie. W ostatniej kolejce zagrają ze spadkowiczami i niewiele wskazuje na to, żeby doszło do niespodzianki.

 

Wielkie emocje w korespondencyjnym boju Foto-Higieny i Śląska II

Jeśli Apis Jędrzychowice miał nadzieję, że AKS – lider zachodniej grupy IV ligi – straci punkty, to raczej w przedostatniej kolejce, to raczej w niedzielnym meczu z piątą Stalą Chocianów. W Strzegomiu jednak niespodzianką nie pachniało ani przez chwilę. AKS robił rywala 6:0 (hat-trick Kamila Sadowskiego, dwie bramki Johna Emeki i jedna Damiana Sobczaka).

 

Również 6:0 Apis uporał się z Odrą Ścinawa i przed ostatnią kolejką traci do lidera 2 punkty. W ostatniej serii gier obie drużyny zagrają na wyjazdach ze spadkowiczami – Apis w Kamiennej Górze, a AKS w Boguszowie-Gorcach. Szczerze mówiąc to inne rezultaty niż wysokie zwycięstwa gości będą sensacjami…

 

MKS Kluczbork spada z II ligi. Z III ligi spadną więc 4 drużyny

Prawie wszystko wiadomo już w dole tabeli. Czwartym spadkowiczem (prawie) został Górnik Złotoryja. Prawie w tym przypadku robi jednak różnicę, bo jeszcze cień szansy górnicy mają. Co prawda nie wskoczą już na 12., bezpieczne miejsce, ale mogą liczyć jeszcze na to, że uratuje się jedna drużyna z 13. miejsca.

 

Żeby tak się stało, z 3. grupy III ligi nie może spaść żadna dolnośląska drużyna. Obecnie na miejscu spadkowym jest jednak Miedź II Legnica (zagrożone są również rezerwy Zagłębia). Gdyby jednak udało się jej uniknąć degradacji, to wtedy z IV ligi spadnie 7 zespołów – drużyna z 13. miejsca z jednej z grup z większą liczbą punktów zachowa IV-ligowy status. Aktualnie Górnik ma 30 pkt., a 13. na wschodzie Wiwa Goszcz 29, a 14. MKP Wołów – 28 pkt. Biorąc pod uwagę fakt, że w ostatniej kolejce Górnik gra z Nysą Zgorzelec, ma wielkie szanse być mieć ten bilans lepszy. Wtedy pozostaje trzymanie kciuków za Miedziankę.

 

29. kolejka IV liga zachód

  • Nysa Zgorzelec – Włókniarz Mirsk 0:1
  • Orla Wąsosz – Górnik Złotoryja 0:0
  • Apis Jędrzychowice – Odra Ścinawa 6:0
  • Sparta Grębocice – Olimpia Kamienna Góra 8:1
  • AKS Strzegom – Stal Chocianów 6:0
  • Olimpia Kowary – Górnik Boguszów-Gorce 3:2
  • Chrobry II Głogów – Karkonosze Jelenia Góra 3:1
  • Sudety Giebułtów – Orkan Szczedrzykowice 1:0

 

[team_standings 9521]

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *