Ponad 450 tys. zł z transferu Piątka do Genoi trafi na Dolny Śląsk

Krzysztof Piątek został piłkarzem włoskiego klubu Genoa CFC. Cracovia zarobi na zawodniku ok. 4 mln euro, z czego niemal 500 tys. zł trafi na Dolny Śląsk.

 

400 tys. zł rocznie dla klubów z niższych lig z Wrocławia

Krzysztof Piątek z klubem włoskiej Serie A podpisał czteroletni kontrakt. Genoa CFC ma zapłacić Cracovii około czterech milionów euro (suma ta może się zwiększyć o bonusy uzależnione od osiągnięć sportowych). Oznacza to, że zawodnik będzie kosztował ok. 17 mln zł.

 

Pięć procent tej sumy, a więc ok. 850 tys. zł., zostanie przeznaczonych na tzw. solidaryty payment (mechanizm solidarnościowy), który trafia do klubów, które przyczyniły się do wyszkolenia zawodnika w wieku od 12. do 23. roku życia. W tym szkoleniu znaczny udział miały dwa dolnośląskie kluby – Lechia Dzierżoniów i Zagłębie Lubin.

 

Maciej Firlej w Śląsku Wrocław – czy to byłby dobry pomysł? [SONDA]

W barwach Lechii „Bania” grał 1,5 sezonu, a w barwach Miedziowych przez 4 sezony. To oznacza, że klub z Dzierżoniowa powinien otrzymać 15 proc., a Zagłębie 40 proc. kwoty przeznaczonej na solidaryty payment. Będzie to odpowiednio ok. 127 tys. i 340 tys zł.

 

W przypadku Lechii będzie to już drugi w tym roku zarobek w ramach mechanizmu solidarnościowego. Wiosną, z tytułu transferu Jarosława Jacha z Zagłębia do Crystal Palace, dzierżoniowianie dostali ok. 180 tys. zł. Przy okazji tego transferu A-klasowa Pogoń Pieszyce dostała ok. 120 tys. zł.

 

FOT. Cracovia Twitter

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *