Znamy siedmiu spadkowiczów z IV ligi. Górnik w zawieszeniu

IV liga dolnośląska zakończyła sezon zasadniczy. Pozostały nam baraże o awans do III ligi oraz… czekanie na to, co stanie się z ósmym spadkowiczem.

 

Foto-Higiena Gać – Apis Jędrzychowice w barażach o III ligę

Apis Jędrzychowice – Foto-Higiena Gać w meczach barażowych o awans do III ligi. Znamy już siedmiu spadkowiczów z IV ligi do klas okręgowych. Z grupy wschodniej z ligą żegnają się Karolina Jaworzyna Śląska, Pogoń Oleśnica, MKP Wołów i Wiwa Goszcz.

 

Trzech spadkowiczów z grupy zachodniej poznaliśmy już wcześniej, są to: Olimpia Kamienna Góra, Górnik Boguszów-Gorce oraz Nysa Zgorzelec. Czwarte miejsce od końca zajął Górnik Złotoryja. Beniaminek ma jednak wciąż nadzieję na uniknięcie degradacji.

 

400 tys. zł rocznie dla klubów z niższych lig z Wrocławia

Stanie się tak, jeśli żadna dolnośląska drużyna nie spadnie z III do IV ligi. W sobotę zagrożona degradacją Miedź II Legnica wydostała się ze strefy spadkowej. W ostatniej kolejce zagra ze Stilonem i do pewnego utrzymania się wystarczy remis.

 

4 thoughts on “Znamy siedmiu spadkowiczów z IV ligi. Górnik w zawieszeniu

  1. W którym punkcie regulaminu dotyczącym spadku z IV ligi jest napisane że trzynasta drużyna z lepszym bilansem punktowym utrzyma sie w tej lidze? czy tu nie powinno być bagażu?

    1. Nie ma tego w regulaminie, który nie przewidział, że żadna druzyna nie spadnie z III ligi… Taką decyzję podjął DolZPN, baraż przy równej liczbie punktów drużyn na 13. miejscach, albo pozostanie w lidze drużyny z większą liczbą punktów

  2. dzięki za info ale uważam że taka decyzja jest niewłaściwa bo z tego co pamiętam podjęta była w trakcie trwania rundy wiosennej i budzi duże wątpliwości gdyż mogła wskazywać uprzywilejowane drużyny już o określonej zdobyczy punktowej i nie dawała równych szans drużynom np przedostatnim w tabeli. według mnie nie było zapisane w regulaminie jest baraż. jakby wołów się uparł…………?

  3. Racja, to dosyć dziwne. W regulaminie nie ma moqy o 13 druzynie ze wschodu czy z zachodu. Albo spadaja dwie albo graja miedzy soba. Nie mozna zmieniac zasad w trakcie trwania sezonu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *