Duże zmiany w rezerwach Miedzi. Garuch i wielkie testowanie

Marcin Garuch wrócił do Legnicy. Wzmocni III-ligowe rezerwy Miedzi, w których po raz kolejny doszło do kadrowej rewolucji.

 

Nowy podział na grupy IV ligi w sezonie 2018/19 [MAPA]

Po dwóch latach do Legnicy wrócił Marcin Garuch, który w barwach Miedzi zagrał 241 meczów. Po pobycie w czarnogórskiej ekstraklasie (w OFK Grbalj) oraz w II-ligowym GKS-ie Bełchatów wzmocni teraz III-ligowe rezerwy beniaminka ekstraklasy. Miedź II będzie składać się przede wszystkim z młodych zawodników, doświadczony Garych ma być liderem zespołu. Pozostanie on także do dyspozycji trenera Dominika Nowaka w pierwszym zespole.

 

Z pewnością przyda się doświadczenie 29-letniego pomocnika w rezerwach. Bo ekipa Radosława Belli przechodzi kolejną kadrową rewolucje. Z zespołem żegnają się Mateusz Tkacz, Mateusz Zawisza, Tomasz Dyr, Kacper Stachowski i Pablo Roca, którym wygasły kontrakty. Poza tym Miedź rozwiązała kontrakt z Patrykiem Porębą, a także nie skorzystała z opcji przedłużenia umowy z Antonim Konderakiem. Na testach w innych klubach przebywają Paweł Krauz (Olimpia Grudziądz), Sebastian Surmaj (Stal Brzeg) i Mateusz Piechowiak (Pelikan Łowicz).

 

Sparingi dolnośląskich trzecioligowców przed sezonem [AKTULIZACJA]

W ostatnich dniach natomiast sztab szkoleniowy Miedzi II testował 18 zawodników którzy chcieli spróbować sowich sił w III lidze. – Większość to wyróżniający się juniorzy na poziomie drużyn CLJ z całej Polski. Oprócz tego udział w test meczu brali juniorzy z Akademii Miedzi by móc porównać naszych wychowanków na tle kandydatów do gry w 3-ligowych rezerwach – powiedział klubowej stronie trener Bella.

 

Wstępną selekcję przejdzie tylko czterech testowanych zawodników, którzy zostaną ponownie zaproszeni do Legnicy na kolejne czterodniowe testy.

 

źródło: miedzlegnica.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *