Transfer, powrót i wypożyczenie. Trzech nowych graczy w kadrze Piasta

Piast Żmigród ma trzech kolejnych nowych zawodników na sezon 2018/19. To Maciej Badel, Mikołaj Sadowczyk i Aleksander Sobczak.

 

Król strzelców IV ligi i młody talent w Piaście

Maciej Badel ostatni sezon spędził na wypożyczeniu do Wiwy Goszcz. Podopieczni Józefa Klepaka ostatecznie spadli ze wschodniej grupy IV ligi, a Badel zdecydował się na walkę o miejsce w kadrze Piasta. Podczas okresu przygotowawczego spodobał się na tyle trenerowi Edi’emy Andradinie i trafił do kadry na nowy sezon.

 

Nowym graczem został natomiast 18-letni Mikołaj Sadowczyk. Młody środkowy obrońca ostatnie trzy lata spędził w SMS-ie Łódź. – Nie ukrywam, że ze Żmigrodem wiążą duże nadzieje i wierzę, że w tym klubie jeszcze bardziej piłkarsko się rozwinę. Myślę, że nasz zespół będzie uzyskiwał korzystne wyniki w III lidze, ale póki co musimy się mocno angażować w trening – powiedział klubowej stronie zawodnik.

 

Tomaszewski i Skórnica nowymi zawodnikami Ślęzy

Tymczasem z rezerw Śląska Wrocław został wypożyczony 20-letni bramkarz Aleksander Sobczak. Przypomnijmy, że do I drużyny WKS trafił podstawowy golkiper Piasta w ostatnich latach Dariusz Szczerbal. Sobczak podążył w przeciwnym kierunku i będzie walczył o bluzę z nr 1 między słupkami III-ligowca.

 

źródło, fot. piast-zmigrod.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *