Bez C klasy w Oławie. Będą zmiany w grupach klasy B

W sezonie 2018/19 nie będzie rozgrywek C klasy w rejonie Oławy. Kluby zagrają w klasie B, a to oznacza zmiany w podziale na grupy.

 

Kolejny z braci z Gancarczyków w Foto-Higienie Gać

O tym, że w nowym sezonie nie będzie rozgrywek C klasy w strefie oławskiej poinformował Andrzej Padewski, prezes DolZPN, na swoim twitterze.

 

To komplikuje rozgrywki wrocławskiej B klasy, bowiem trzeba będzie korygować terminarze. Grupy V, VI i VII będą liczyły po 16 zespołów. Szybciej – bo już 19 sierpnia – rozpoczną one sezon. Gdy będzie znany już nowy podział na grupy, znajdziecie go również na „mapie” wrocławskiej B klasy.

 

Dariusz Michaliszyn nowym trenerem Polonii

Likwidacja rozgrywek klasy C w Oławie to jeszcze inny problem. Przypomnijmy, że rok temu DolZPN zrobił swoistą „promocję”. Każda drużyna, która tylko spełniała wymogi licencyjne, mogła zacząć sezon od klasy B. Skorzystało z tego sporo drużyn, bowiem z 56 zespołów, które wcześniej grały w klasie C (w sezonie 2016/17), ostało się 26.

 

Powodem takiej decyzji władz związku był fakt, że C klasy były prowadzone przez Społeczne Sekcje Piłki Nożnej LZS tylko w okolicach Środy Śląskiej, Trzebnicy, Oławy i Wrocławia. I zespoły z tych rejonów musiały zaczynać od klasy C, a już te z okolic Wołowa czy Strzelina, od klasy B. DolZPN chciał w ten sposób wyrównać szanse klubów.

 

Od sezonu 2018/19 miało być „po staremu”. Klasa C miała obowiązywać w całej strefie, a drużyny z rejonu Wołowa miały podlegać pod LZS w Trzebnicy, a te ze Strzelina i okolic pod Oławę. Już wiadomo, że nic z tych planów nie będzie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *