Kuźnia Jawor: Awans do IV ligi po sportowej walce [OŚWIADCZENIE]

Kuźnia Jawor wydała oświadczenie, w którym odnosi się do medialnych doniesień na temat gry klubu w IV lidze.

 

Tylko Górnik wygrał, remisy Ślęzy i Piasta. Nieudany debiut beniaminka

Tematem kilka dni „żyły” lokalne media, choć praktycznie od początku było wiadomo, że to dziennikarska kaczka. Zwłaszcza że najmniej zainteresowana była sama… Kuźnia.

 

Oświadczenie MRKS Kuźnia Jawor ws. zajęcia miejsca Olimpii Kowary w IV lidze

W ostatnich dniach w regionalnej piłce nożnej mówiło się sporo o Kuźni Jawor. Jednak nie do końca ze względów sportowych. W piątek na portalu e-legnickie.pl ukazał się artykuł, z którego dowiadujemy się, że nasz klub jest przymierzany do gry w IV lidze w miejsce Olimpii Kowary, która wycofała się z rozgrywek. W związku z tym pojawiło się wiele mało prawdomównych informacji, plotek czy domysłów jakoby staramy się wykorzystać okazję i uzyskać awans przy tzw. “zielonym stoliku”. Chcielibyśmy się odnieść do całej sprawy i przedstawić nasze stanowisko. Mamy nadzieję, że to utnie wszelakie spekulacje w związku z zaistniałą sytuacją.

 

Owszem, pojawił się pomysł, abyśmy zagrali zamiast Olimpii w IV lidze. Jednak po pierwsze nie byliśmy jego pomysłodawcą i nie byliśmy nim zbytnio zainteresowani. Po drugie nikt oficjalnie nam tego nie zaproponował. Po trzecie taki awans nie byłby fair w stosunku do innych klubów, a mianowicie do Odry Chobienia (trzecie miejsce w legnickiej okręgówce, wg. portalu e-legnickie.pl klub nie był zainteresowany awansem), Piasta Wykroty (trzeci klub jeleniogórskiej okręgówki) i GKS-u Warty Bolesławieckiej (czwarte miejsce w jeleniogórskiej okręgówce). Po czwarte nie wykonaliśmy żadnych ruchów czy to w DZPN Wrocław czy w OZPN Legnica w celu ubiegania się o grę w IV lidze, o czym informował chociażby Prezes wojewódzkiej centrali Pan Andrzej Padewski na portalu społecznościowym Twitter. Po piąte nie chcielibyśmy wchodzić kuchennymi drzwiami poziom wyżej. Wolelibyśmy wywalczyć awans na boisku, przeżyć fajne chwile w drodze do IV ligi i wiedzieć, że zasłużyliśmy na to ciężką pracą. Ponadto na portalu e-legnickie.pl w tytule napisano “Kuźnia uzupełni IV ligę? Jesteśmy za!”. Na pewno to nie Kuźnia Jawor była “za”, a raczej portal e-legnickie.pl.

 

Staramy się dbać o dobre imię klubu, ale ta sprawa, rozdmuchana przez lokalne media nam nie pomaga i może stawiać nas w gorszym świetle. Powtórzymy jeszcze raz – CHCEMY WYWALCZYĆ AWANS NA BOISKU! Co innego, gdybyśmy zajęli trzecią pozycję, bezpośrednio za dwiema lokatami premiowanymi awansem, a propozycja zostałaby złożona znacznie wcześniej, a nie tydzień przed startem ligi.

 

Mamy bogatą i piękną historię – mało klubów w okręgu legnickim i na całym Dolnym Śląsku może się taką pochwalić. Zanotowaliśmy kilkanaście sezonów na szczeblu III ligi, a do Jawora przyjeżdżały takie kluby m. in. jak Piast Gliwice, Zagłębie Lubin, Górnik Polkowice, Lechia Dzierżoniów, Chrobry Głogów, Miedź Legnica czy Odra Opole. Szkolimy piłkarski narybek w sporej skali – od najmłodszych roczników po juniorów (w Kuźni trenuje kilkaset dzieci). Pierwszy zespół oparty jest oparty przede wszystkim na jaworzanach oraz na zawodnikach z terenu powiatu jaworskiego. Chcemy, aby IV liga wróciła w niedalekiej przyszłości na jaworski stadion. Czy to się uda? Zadecyduje sportowa walka na boisku. Przed nami nowy sezon 2018/2019, w którym będziemy walczyć o każdy punkt. Życzymy wszystkim klubom powodzenia w nadchodzących rozgrywkach! Pozdrawiamy!

 

Ze sportowym pozdrowieniem
Zarząd, sztab szkoleniowy i piłkarze MRKS Kuźnia Jawor

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *