Spadkowicze pokazali siłę. Rollercoaster w Kobierzycach i Jelczu-Laskowicach

Po sobotnich meczach we wrocławskiej okręgówce na czele dwaj spadkowicze z IV ligi – Wiwa i Pogoń, które pokazały, że będą się liczyły w walce o czołowe lokaty. Sporo emocji było również w pozostałych spotkaniach 1. kolejki.

 

38 tysięcy na Pro Junior System w okręgówce i klasie A

Wiwa Goszcz i Pogoń Oleśnica straciły przed sezonem wielu podstawowych graczy. Z Goszcza odeszło aż 9 zawodników, ale częściowo luki udało się uzupełnić m.in. zawodnikami… Pogoni. Plus utalentowana młodzież – wydaje się, że w okręgówce to wystarczy by bić się o czołowe lokaty. W pierwszym meczu goszczanie rozbili Kolektyw Radwanice 6:1. Bramki strzelali Karol Makowczyński, Dariusz Śląski, Piotr Kotwa, Jakub Budzowski, Filip Szczypkowski oraz Szymon Pawlak. Honorowe trafienie dla gości zanotował Rafał Boksa.

 

Wydaje się, że Pogoń poniosła większe starty, ale sezon rozpoczęła równie efektownie. Podopieczni Marcina Jurasika pokonali Polonię Środa Śląska 4:0. Trzy bramki zdobył Sławomir Kopek, jednego gola z rzutu karnego dołożył Karol Siódmiak.

 

Pierwsza runda Pucharu Polski na Dolnym Śląsku [WYNIKI]

Nie był to jedyny hat trick ustrzelony w 1. kolejce. W Kobierzycach trzy razy do bramki gości z Brzeziny trafił Jakub Wnęk. Dało to jednak tylko jeden punkt, bowiem zawodnicy Mechanika również trzykrotnie (Arkadiusz Markowski, Mikołaj Czernatowicz i Bartłomiej Matyja) celnie strzelali do siatki. Sytuacja w meczu zmieniała się kilkukrotnie – GKS prowadził 1:0 i 3:2, goście prowadzili 2:1, a na końcu padł remis.

 

Równie wielkie emocje przeżywali kibice w Jelczu-Laskowicach, gdzie Czarni podejmowali Widawę Bierutów. Gospodarze spadli do A klasy, ale utrzymali się dzięki wycofaniu drużyn z IV ligi. Teraz rozpoczęli sezon od dramatycznej wygranej 4:3 z Widawą Bierutów. Po dwie bramki dla gospodarzy strzelili Adrian Okoń i Radosław Florek.

 

Emocji nie brakowało również w Oławie. Moto-Jelcz przegrał z Zachodem Sobótka 1:2 i była to pierwsza porażka beniaminka od ponad roku. Dwie bramki dla gości strzelił Kamil Kukla, gola dla gospodarzy zdobył Krzysztof Telatyński.

 

W pierwszym niedzielnym meczu beniaminek Parasol Wrocław wygrał z KS-em Żórawina 2:0, a w drugim Orzeł Pawłowice pokonał Energrtyka Siechnice 3:0.

 

  • Moto Jelcz Oława – Zachód Sobótka 1:2
  • GKS Kobierzyce – Mechanik Brzezina 3:3
  • Pogoń Oleśnica – Polonia Środa Śląska 4:0
  • Czarni Jelcz-Laskowice – Widawa Bierutów 4:3
  • Wiwa Goszcz – Kolektyw Radwanice 6:1
  • Orzeł Pawłowice – Energetyk Siechnice 3:0
  • Parasol Wrocław – KS Żórawina 2:0
  • Strzelinianka Strzelin – Olimpia Podgaj 1:2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *