III liga. Górnik nowym liderem, pierwsza wygrana Lechii. Miedź II gromi Stal

6. kolejka III ligi. Górnik Polkowice nowym liderem III ligi. Pierwsze zwycięstwo Lechii Dzierżoniów. Miedź gromi Stal, a Foto-Higiena traci trzy punkty w 94 min. meczu.

Kontrowersyjne karny dał zwycięstwo rezerwom Śląska z Sokołem

W meczu na szczycie 6. kolejki III ligi Górnik Polkowice pokonał na wyjeździe Pniówek Pawłowice Śląskie 2:0. Bramki dla polkowiczan strzelili Mariusz Szuszkiewicz i Dawid Świdwa. Po pokonaniu lidera, Górnik… zajął jego miejsce.

Rezerwy Miedzi zdemolowały Stal Brzeg 5:0 i to nawet bez wspomagania zawodnikami z I zespołu. Dwie pierwsze bramki – w ostatniej minucie I połowy i pierwszej II połowy – strzelił Piotr Makuch. Po zmianie stron goście stracili jeszcze trzy gole – ich strzelcami byli Michał Pojasek, Marcin Garuch i Przemysław Porębski.

Transferowy hit IV ligi. Hiszpański napastnik w Piaście

Sześć goli, ale po znacznie większych emocjach, oglądali kibice w Gaci. W meczu beniaminków Foto-Higiena podejmowała Agroplon Głuszna. Gospodarze od początku mieli sporą przewagę, a udokumentowali ją dwoma trafieniami – Dominika Wejerowskiego z rzutu karnego w 19 min. i Szymona Krocza w 35 min. W 48 min. na 3:0 powinien podwyższyć Łukasz Staroń, ale spudłował w dogodnej sytuacji. Tymczasem po kolejnych dwóch minutach było… 2:2.

Po stracie dwóch goli gospodarze znów wzięli się do roboty, ale długo nie mogli wyjść na prowadzenie. Dopięli swego w 82 min. po strzale Janusza Gancarczyka. Niestety, w sobotę gacianie chyba nie mieli pisane trzech punktów – goście wyrównali w 94 min.

Podział punktów – po remisach 2:2 – w meczach dwóch innych dolnośląskich zespołów. Zagłębie II Lubin zremisował w Zabrzu z rezerwami Górniak, a Piast Żmigród w Gorzowie Wlkp. z Wartą. Bramki dla żmigrodzian strzelali  Mateusz Jaros i Mikołaj Juchacz.

W Gorzowie Wlkp. grała również Lechia Dzierżoniów, która przegrywała ze Stilonem już od 3 min. W drugiej połowie trójkolorowi zagrali najlepsze 45 min. w tym sezonie. Najpierw wyrównał Damian Korkuś, a następnie na 1:2 trafił z rzutu karnego Marcin Buryło. Trzeciego gola dla gości zdobył Damian Szydziak, a ostatecznie Lechia wygrała 4:1.

Bez punktów tym razem Ślęza Wrocław, która uległa w Tarnowskich Górach Gwarkowi 0:1. Jedynego gola meczu w 77 minucie z rzutu karnego strzelił Sławomir Pach.