III liga: Czy ktoś będzie następcą Firleja i powalczy o koronę króla strzelców?

W zeszłym sezonie królem strzelców 3. grupy III ligi był Maciej Firlej ze Ślęzy Wrocław. Napastnika nie ma już we Wrocławiu, a czy ktoś zostanie jego następcą i powalczy o koronę dla najlepszego strzelca? Na starcie sezonu najskuteczniejszy jest Dominik Wejerowski z Foto-Higieny Gać.

 

Górnik liderem, miedziowe derby na remis. FHG wygrywa na wyjeździe

W ubiegłym sezonie Maciej Firlej strzelił 24 gole w III lidze, a jego dobra postawa zaowocowała transferem do Korony Kielce. Na podium klasyfikacji strzelców znalazł się również Damian Niedojad z Lechii Dzierżoniów, który zdobył 20 goli. Jego też już nie oglądamy na III-ligowych boiskach, bowiem trafił do II-ligowego Rozwoju Katowice. Obaj zawodnicy zresztą należeli do czołowych strzelców ligi już sezon wcześniej.

 

Czy ktoś z dolnośląskich zawodników zastąpi tych snajperów i powalczy o koronę króla strzelców? Oczywiście na odpowiedź na to pytanie jest jeszcze za wcześnie. Ale pierwszych kandydatów już mamy.

 

44 gole w 4 meczach. Ostatnio 24:0. Rezerwy Górnika gromią rywali

Po 7. kolejkach na czele klasyfikacji jest Rafał Adamek z Pniówka Pawłowice Śląskie, który ma na koncie 7 goli. Najlepszym dolnośląskim strzelcem jest aktualnie Dominik Wejerowski z Foto-Higieny Gać, który do tej pory zdobył 5 bramek. Co ciekawe, aż cztery z nich padły z rzutów karnych. Ponadto 4 zawodników zdobyło po 4 gole.

 

Przed naszymi graczami jeszcze jednak nic straconego. W ubiegłym sezonie Firlej po 7. kolejkach miał na koncie tylko 3 gole, a Niedojad 5.

 

Czołówka dolnośląskich strzelców III ligi

5 goli
Dominik Wejerowski (Foto-Higiena Gać),

4 gole
Kornel Ciupka (Górnik Polkowice), Patryk Makuch (Miedź II Legnica), Olaf Nowak (Zagłębie II Lubin), Mariusz Szuszkiewicz (Górnik Polkowice),

3 gole
Marcin Buryło (Lechia Dzierżoniów), Marcin Garuch (Miedź II Legnica), Jakub Jakóbczyk (Ślęza Wrocław), Mateusz Jaros (Piast Żmigród), Mikołaj Juchacz (Piast Żmigród), Mateusz Kluzek (Ślęza Wrocław), Mateusz Stempin (Ślęza Wrocław), Damian Szydziak (Lechia Dzierżoniów), Mateusz Zatwarnicki (Miedź II Legnica).

 

FOT. Dominik Czerenda, foto-higienagac.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *