11 goli w rezerwach. Czy Bartkowiak powinien dostać szansę w Śląsku? [SONDA]

Michał Bartkowiak strzelił do tej pory w rezerwach Śląska Wrocław 11 goli. Czy powinien dostać swoją szansę w I zespole, jeśli utrzyma dyspozycję i będzie zdrowy? Głosujcie w sondzie.

 

IV liga wschód: Górnik i Śląsk II postraszone. Cztery gole Pyzłowskiego

Michał Bartkowiak od początku lipca był wolnym graczem, po tym gdy wygasła jego umowa z Miedzią Legnica. Skrzydłowy najpierw trenował w Wałbrzychu z Górnikiem, pod koniec sierpnia podpisał umowę ze z IV-ligowym Śląskiem II Wrocław. Na szczęście był zdrowy, jednak na początku trenował indywidualnie indywidualnie z trenerem Pawłem Barylskim, by jak najszybciej nadrobić zaległości i być zdolnym do gry.

 

W IV lidzie zadebiutował przeciwko… Górnikowi Wałbrzych, którego jest wychowankiem. Zespół spod Chełmca wygrał 2:1, ale dziś do rezerwy WKS-u są liderem w tabeli. W dużej mierze dzięki Bartkowiakowi. 21-latek pierwsze gole, od razu trzy, zdobył w 7. kolejce w meczu z Polonią Trzebnica. Od tego czasu, czyli 22 września, strzelił w lidze już 11 goli. Wpisywał się na listę strzelców w 5 ostatnich meczach, w tym w trzech ostatnich zdobywał zdobywał po dwa gole.

 • Polonia Trzebnica – 3
 • Orzeł Ząbkowice Śl. – 1
 • Sokół Wielka Lipa – 1
 • Bielawianka – 2
 • Unia Bardo – 2
 • Nysa Kłodzko – 2

 

Czy to już jest ten moment, by zacząć się zastanawiać nad szansą dla Bartkowiaka w I zespole Śląska? Czy miałoby to w ogóle sens?

 

Oczywiście, ktoś powie, że to tylko IV liga. To prawda, z drugiej strony obecnie na skrzydłach w „jedynce” szału nie ma, więc zdrowy i będący w formie Bartkowiak mógłby podjąć rękawice. Jesienią pewnie będzie to niemożliwe (choć rezerwy kończą ligę już za tydzień), ale po przepracowanym okresie przygotowawczym, w dobrej dyspozycji fizycznej?

 

Jak uważacie? Zagłosujcie w sondzie

[socialpoll id=”2526513″]

 

fot. slaskwroclaw.pl

4 thoughts on “11 goli w rezerwach. Czy Bartkowiak powinien dostać szansę w Śląsku? [SONDA]

 1. Witam. Jak najbardziej Michał dołożył małą cegiełkę do tego żeby Śląsk II był liderem IV wschód. Rezerwy Śląska w głównej mierze mogą podziękować beniaminkowi z Prusic i zespołowi ze Świdnicy bo to te zespoły urwały Górnikowi łącznie 4 punkty. Magiczne 11 bramek i już do Ekstraklasy (śmiech) słabe te rezerwy Śląska rozumiem gdyby strzelił 22 tak jak Grzesiu Rajter dla ORŁA z Prusice to bez wachani powinien znaleźć się w pierwszym zespole. Dziwna ta polityka Zarządu Śląska wypożyczają utalentowanych zawodników (choćby Sebastian Bergier) do innych klubów a później ból głowy i rozkminka kogo powołać z rezerw.

  1. Nie “już” do ekstraklasy, tylko po przepracowanej zimie sprawdzić… a co do Bergiera, to proszę sprawdzić ile gra w I lidze

 2. Gdyby Śląsk miał rezerwy w II Lidze i takowy zawodnik trafia 11 razy to OK, ale w IV lidze 11 trafień to żaden fenomen. A jeśli chodzi o Bergiera to wszyscy wiemy jak było…

  1. Oczywiście nie można przeceniać tych 11 goli. Ale Bartkowiak po wielu przejściach po raz kolejny pokazuje, że ma potencjał… i według mnie powinien, być może po raz ostatni, dostać szansę. Czy się nadaje i ją wykorzysta, to już inna sprawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.