Connect with us

A klasa

Dwa walkowery i zawieszenia. Skutki grania “lewych”zawodników

Published

on

Odra Malczyce walkowery

Odra Malczyce ukarana dwoma walkowerami, a trener i kierownik drużyny zawieszeni do końca sezonu. To kary za wystawienie w dwóch kolejnych meczach ?lewych? zawodników.

 

Zmiana trenera u beniaminka wschodniej grupy IV ligi

Odra Malczyce jeszcze do niedawna była jednym z faworytem do awansu w grupie I wrocławskiej klasy A. W ostatnich dwóch kolejkach rundy jesiennej swoje szanse ograniczyła. A wszystko przez? no właśnie nie wiadomo jakiego określenia użyć. Głupotę?

 

W 12. kolejce Odra wygrała z Orlą w Korzeńsku 4:1. W miniony weekend w hicie kolejki, który odbył się w Środzie Śląskiej, ekipa z Malczyc zremisowała z liderem z Obornik Śląskich 2:2. Jednak zamiast czterech, Odra nie ma z tych meczów ani jednego punktu. Została bowiem ukarana dwoma walkowerami za wystawienie ?lewego? zawodnika.

 

Nagroda za wskazanie wandala z Czernej. DolZPN daje 2 tys. zł

Sytuację z ostatniego meczu opisał Bór Oborniki Śląskie na swoim profilu na fanpage. ?W trakcie spotkania sędzia został poproszony o sprawdzenie jednego z zawodników Odry, który jak się okazało po meczu nie okazał żadnego dokumenty tożsamości, a po dokładnej weryfikacji ujawniono, że grał na inne nazwisko?.

 

Odra została ukarana dwoma walkowerami. Ponadto kierownik drużyny oraz trener zostali zawieszeni do końca sezonu. Stronom przysługuje odwołanie od decyzji.

 

Klub z Malczyc wydał oświadczenie w tej sprawie.

Jako przedstawiciele piłkarskiej społeczności ubolewamy nad faktem, że sport w wykonaniu amatorskim wzbudza tyle negatywnych emocji. Odra Malczyce rozegrała bardzo dobrą rundę jesienną, co nie zmienia jednak faktu, że dwa ostatnie mecze, zweryfikowane jako walkowery zaburzają obraz kilkunastu godnych uwagi spotkań.

W meczu w Korzeńsku żaden z zawodników wybiegających na murawę nie był zawieszony karą dyskwalifikacji, ani nie musiał pauzować za kartki. Przez nasz błąd w protokole i ewidentny brak naszej reakcji przed meczem spowodował, że pomimo zwycięstwa 4:1 zgodnie z przepisami spotkanie zostało słusznie zweryfikowane jako walkower dla gospodarzy.

Jeszcze raz podkreślamy, że wszyscy zawodnicy, którzy wybiegli na boisko z Korzeńskiem mieli prawo uczestniczyć w zawodach.

W ostatnim meczu rundy jesiennej z Borem Oborniki Śląskie zgodnie z zapisem sędziego, spotkanie zostało zweryfikowane jako walkower dla drużyny gości. Przy okazji pragniemy zaapelować, by sport w wykonaniu amatorskim nie stawał się punktem zapalnym do konfliktów, a wszelkiego rodzaju osądy powinno się kreować po przeanalizowaniu własnej sytuacji i historii.

3 komentarze

3 Comments

 1. DonLotario

  24 listopada, 2018 at 9:05 am

  Walkower Odry z Borem jest dla mnie zrozumiały, bo według regulaminu zawodnik musi posiadać dokument. Inaczej sprawa się ma odnośnie meczu Korzeńsko – Malczyce . W protokole sędziowski wyraźnie sędzia zaznaczył, że przed zawodami sprawdził tożsamość zawodników. Tak więc na jakiej podstawie Odra została ukarana walkowerem za mecz z Korzeńskiem? Czyżby znowu układy w DZPN-ie? Czas by wreszcie ktoś się tym zajął. Szykuje się kolejny awans drużyny na siłę, to psuje ducha sportu Panie Padewski. Dodatkowo kara dla trenera? Dużo w tym sezonie było takich przypadków i nie da się tego ukryć. Czy też DZPN zawieszał za to trenerów? Wychodzi na to, że nie. Prośba do redakcji, nie zostawiajcie tego tematu, bo to bardzo podejrzana sprawa.

 2. Tęcza

  24 listopada, 2018 at 3:39 pm

  Nie masz racji. Zawodnicy po sprawdzeniu idą do szatni i zmieniają stroje. Nie jesteś w stanie tego wychwycić i wg regulaminu masz prawo sprawdzić ponownie przed ostatnim gwizdkiem. W Malczycach ponoć często to praktykowali dlatego ktoś w końcu utarł im nosa. A jak ty piszesz że kogoś na siłę wypychają to ja powiem że takich trenerów i zawodników powinni zawieszać dożywotnio

 3. Olaf

  24 listopada, 2018 at 3:43 pm

  Zamiana koszulki, gra z kartkami – każdy może się pomylić. Ale oni zrobili to z premedytacją i taka jest różnica między nimi a większością innych walkowerów

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

A klasa

Dwie drużyny z wrocławskiej A klasy szukają sparingpartnerów

Published

on

rywal

Dwie drużyny z wrocławskiej A klasy – rezerwy Polonii Bielany Wrocławskie oraz Sparta SPS Będkowo-Machnice – szukają sparingpartnerów.

 

Orzeł w żałobie. W wypadku zginął trener, zawodnik został ciężko ranny

A-klasowe rezerwy Polonii Bielany Wrocławskiej szukają sparingpartnera na weekend 3/4 sierpnia. Preferowane zespoły A lub B klasy. Kontakt z trenerem pd nr tel. 791 576 965.

Również A-klasowa Sparta SPS Będkowo-Machnice poszukuje sparingpartnerów na 3 i 10 sierpnia. – Dojedziemy do rywala – informuje klub. Kontakt pod nr tel. 537 140 800.

Continue Reading

A klasa

Orzeł w żałobie. W wypadku zginął trener, zawodnik został ciężko ranny

Published

on

W tragicznym wypadku na wschodniej obwodnicy Wrocławia zginął trener Orła Prusice, a jeden z zawodników został ciężko ranny. Ponadto zginął drugi kierowca uczestniczący w zdarzeniu.

 

Do strasznego zdarzenia doszło we wtorek, 23 lipca, późnym wieczorem, na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Jednym z nich jechali trener A-klasowego Orła Prusice Łukasz Kuczer oraz jeden z zawodników, którzy wracali z treningu. Obaj młodzi mężczyźni trafili do szpitala, niestety, 28-letni trener zmarł mimo wysiłków lekarzy. Drugi z poszkodowanych jest w ciężkim stanie.

W wypadku zginął również drugi z kierowców.

Rodzinom wszystkich ofiar składamy najszczersze kondolencje.

Continue Reading

A klasa

Czarni rezygnują, Heros awansuje. Zmiany w A klasie

Published

on

A klasa

Zmiany we wrocławskiej A klasie. Jedna z drużyn zrezygnowała z awansu, co pozwoliło inne awansować od wyższej klasy rozgrywkowej. Na tym nie koniec zmian.

 

Miał być turniej, ostatecznie o finałach EURO amatorów zdecyduje jeden mecz

Czarni Sobocisko w poprzednim sezonie wygrali grupę V wrocławskiej B klasy i w nowym sezonie powinni występować w A klasie. Trafili nawet do grupy IV, ale ostatecznie wycofali się z tej klasy rozgrywkowej.

 

W ich miejsce do A klasy awansował Heros Stary Wołów, czyli czwarta drużyna w tabeli wicemistrzów B klasy z poprzedniego sezonu (trzech awansowało wcześniej). Wołowianie zagrają jednak w grupie I, a do grupy IV (w miejsce Czarnych) przeniesiona została Sparta Wrocław.

Continue Reading

A klasa

Trener szuka klubu we Wrocławiu lub okolicach miasta

Published

on

Trener szuka drużyny do poprowadzenia w A lub B klasie we Wrocławiu albo okolicach miasta.

 

Beniaminek wrocławskiej A klasy szuka zawodników i zaprasza na treningi

Trener szuka drużyny seniorów występującej w A klasie lub B klasie we Wrocławiu albo okolicach miasta. Zainteresowane kluby mogą kontaktować się pod nr tel. 721 663 758.

 

Continue Reading

A klasa

Beniaminek wrocławskiej A klasy szuka zawodników i zaprasza na treningi

Published

on

drużyna szuka zawodników

Wratislavia II Wrocław, beniaminek A klasy, poszukuje zawodników i zaprasza na treningi otwarte.

 

Sześciu zawodników opuszcza wicemistrza okręgówki. W tym najlepszy strzelec

Wratislavia II Wrocław zaprasza na trening otwarty, który odbędzie się we wrotek, 23 lipca, przy ul. Dembowskiego 6/8. – Osoby zainteresowane sprawdzeniem się również na kolejnych treningach i meczach kontrolnych zapraszamy do kontaktu z trenerem Sławkiem Maczugą pod nr tel. 504 545 132 – informuje Wratislavia.

 

Klub posiada również zespół w lidze okręgowej. Osoby wyróżniające się mają możliwość treningów z pierwszym zespołem, jak również gry w oficjalnych meczach.

Continue Reading

A klasa

Zespół z wrocławskiej A klasy szuka rywala na sobotę

Published

on

Orzeł Prusice, zespół z wrocławskiej A kasy, szuka sparingpartnera na najbliższą sobotę.

 

A klasa Wrocław w sezonie 2024/25 [PODZIAŁ NA GRUPY, MAPA]

Orzeł Prusice, drużyna z wrocławskiej A kasy, szuka sparingpartnera na sobotę, 20 lipca. Szczegóły można omówić pod nr tel. 531 841 791 lub poprzez klubowy profil na Facebooku.

 

Continue Reading

To się czyta