Trener Dorobek poczeka na debiut. Mecz ze Śląskiem II przełożony

Published

on

IV liga wschód

Mecz 16. kolejki wschodniej grupy IV ligi Śląsk II Wrocław ? GKS Mirków został przełożony na początek marca 2019 roku.

Grzegorz Dorobek trenerem IV-ligowego GKS-u Mirków

Na najbliższy weekend zaplanowano 16. kolejkę IV ligi na Dolnym Śląsku. Będzie to pierwsza kolejka rundy rewanżowej, która zaplanowana została jeszcze na jesień tego roku.

Wiadomo już, że spotkanie Śląsk II Wrocław ? GKS Mirków zostało przełożone na początek marca przyszłego roku. Debiut Grzegorza Dorobka w roli trenera beniaminka ?nieco? się więc przesunie.

IV liga

Runda wiosenna w IV lidze ledwo ruszyła, a pierwszy trener już zrezygnował

Published

on

Piotr Konstanciak

Cztery ligowe kolejki wytrzymał na stanowisku trenera Zenitu Międzybórz Piotr Konstanciak. Szkoleniowiec beniaminka IV ligi zrezygnował po ostatnim ligowym remisie z KS-em Łomnica.

IV liga. Hit kolejki dla Baryczy, wysokie wygrane lidera i wicelidera

Piotr Konstanciak objął Zenit Międzybórz w przerwie zimowej. – Chciałbym zbudować silny zespół, który w kolejnych sezonach będzie w ścisłej czołówce – przyznał po objęciu funkcji dodając, najważniejsze jednak będzie miejsce w górnej połowie tabeli i brak obaw przed spadkiem. W debiucie jego podopieczni wygrali z Prochowiczanką, ale w następnych trzech meczach zdobyli zaledwie 2 punkty, ratując remisy w meczach z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych i KS-em Łomnica w samej końcówce.

Jak informuje portal p4p.football, Piotr Konstanciak zrezygnował z pełnienia funkcji trenera zespołu z Międzyborza. – Na taką decyzję złożyło się kilka czynników, między innymi wynik tego ostatniego meczu. Powiedziałem, że jeśli nie wygramy w niedzielę, to rezygnuję. Mieliśmy duże problemy, brakowało ludzi, a ja nie chciałem tego firmować swoim nazwiskiem i podjęliśmy decyzję o rozstaniu – powiedział portalowi p4p.football szkoleniowiec.

Po 21. kolejkach Zenit zajmuje 14. miejsce w tabeli IV ligi.

Continue Reading

IV liga

Prowadzenie 2:0 to niebezpieczny wynik – wersja czwartoligowa

Published

on

KS Łomnica - Zenit Międzybórz

Na zakończenie 21. kolejki IV ligi KS Łomnica podejmował Zenit Międzybórz. Mecz miał niecodzienny przebieg i tak też się zakończył – golem w 95. min. meczu.

Po pierwszej połowie meczu KS Łomnica – Zenit Międzybórz goście prowadzili 2:0 po bramkach Szymona Rusieckiego i Michała Mazurka. Wydawało się, że mają mecz pod kontrolą, ale nie po raz pierwszy okazało się, że taki wynik może być „niebezpieczny”.

Po zmianie stron gospodarze bardzo szybko – bo już w 46. min. – złapali kontakt po golu Damiana Kucharczyka. Późniejsze minuty był to czas Mateusza Cieślika, który najpierw (w 69. min.) wyrównał, a w 79. min. strzałem z rzutu wolnego dał KS-owi prowadzenie.

Gospodarze nie zdołali jednak odnieść trzeciego zwycięstwa w sezonie, bowiem w 95. min. wyrównał Filip Szczypkowski. Łomniczanie tym samym przełamali passę 11 przegranych z rzędu, ale wciąż zamykają ligową tabelę. Zenit zajmuje natomiast 14. miejsce.

IV liga

Published

on

21. kolejka IV ligi. W meczu na szczycie Barycz Sułów pokonała Moto-Jelcza Oława. Pewne wygrane lidera i wicelidera. Hat-trick Maćkowa.

Niemal 100 meczów w ekstraklasie, mistrzostwo Cypru. Piątkowski w okręgówce

Wydarzeniem kolejki był z pewnością mecz w Sułowie, gdzie spotkały się dwie drużyny ze ścisłej czołówki, miejscowa Barycz i Moto-Jelcz Oława. Gospodarze wygrali dość pewnie, po golach zdobytych na początku obu połówek. Najpierw do własnej bramki trafił Artur Łuczkiewicz, a potem ładnym strzałem popisał się Grzegorz Kotowicz.

Dzięki wygranej sułowianie zbliżyli się do oławian na 4 punkty, ale do prowadzącej dwójki dystansu nie zmniejszyli. Lider z Woliborza pewnie pokonał w Dzierżoniowie Lechię 4:1. Bramki strzelali Michał Ciarkowski oraz Dorian Krakowski, Mikołaj Łazarowicz, Adrian Niewiadomski i Szymon Tragarz.

Jeszcze bardziej okazałe zwycięstwo odniósł wicelider z Legnicy. Rezerwy Miedzi pokonały Piasta Nowa Ruda 5:0. Na listę strzelców wpisali się Piotr Stępień, Szymon Zalewski, Szymon Skrzypczak, Mateusza Ciapy i Kuba Szabłowski.

Losy meczu Piasta Żmigród z Polonią Środa Śląska rozstrzygnęły się w II połowie. Gospodarze prowadzili od 54. min. po trafieniu Patryka Łukaszewski, który rozegrał mecz nr 100 w barwach gospodarzy. Kilka minut później wyrównał jednak Dawid Kuźmiński, który w 87. min. zapewnił gościom 3 punkty.

Trwa dobra passa Polonii-Stali Świdnica, która na wyjeździe pokonała BKS Bolesławiec 3:1. Dwie bramki dla gości zdobył Dominik Jagielski, a jednego gola dołożył Michał Łaski.

Aż sześć goli padło w Złotoryi, gdzie Górnik podejmował rezerwy Chrobrego Głogów. Gospodarze po dwóch porażkach wrócili na zwycięską ścieżkę pokonując głogowian 5:1. Bramki strzelali Bartłomiej Kłos – 2, Tymoteusz Wąsiewski, Daniel Ziółkowski i Jakub Bartecki (samobójczy) oraz Tymon Krawiec.

Pewne zwycięstwo odnieśli również gracze Iskry Księginice, którzy w meczu beniaminków pokonali Górnika Nowe Miasto Wałbrzych 4:1. Bohaterem spotkania był Maciej Maćków, który w barwach Iskry zdobył pierwszego hat-tricka w IV lidze, a jedną bramkę dołożył Jarosław Gambal.

Tymczasem tylko jeden gol zdecydował w meczu Łużyc Lubań z Prochowiczanką Prochowice. Gospodarze wygrali po bramce niezawodnego ostatnio Kamila Kurianowicza.

W niedzielę KS Łomnica zremisowała z Zenitem Międzybórz 3:3. Więcej: Prowadzenie 2:0 to niebezpieczny wynik – wersja czwartoligowa

on

Cztery transfery w przerwie zimowej dokonał AKS Strzegom, czołowa drużyna wałbrzyskiej okręgówki. Wśród nowych zawodników jest niemal 40-letni Mateusz Piątkowski, który ma niemal 100 meczów w ekstraklasie.

Siedem transferów wicelidera wałbrzyskiej okręgówki

Mateusza Piątkowskiego kibicom na Dolnym Śląsku specjalnie przedstawiać nie trzeba. Niespełna 40-letni napastnik, który w Strzegomiu będzie również asystentem trenera, ma na koncie niemal 100 meczów w ekstraklasie, a także grubo ponad 200 na jej zapleczu. Jest również mistrzem Cypru z APOELEM Nikozja, z którym również grał w europejskich pucharach. Teraz wrócił w rodzinne strony, gdzie zapewne zakończy bogatą, piłkarską karierę.

Ponadto do zespołu dołączyło trzech zawodników. Kacper Oboza jest obrońcą, który przyszedł z Polonii-Stali Świdnica. Przed laty już grał w Strzegomiu, z którego trafił do SMS Łódź, a następnie do Świdnicy.

Łukasz Szuba jest również defensorem. Ostatnim jego klubem byli Zjednoczeni Żarów

Kacper Słowik to z kolei bramkarz, który do Strzegomia wrócił po kilku latach, a ostatnio bronił barw Nysy Kłodzko.

Z drużyną ze Strzegomia pożegnali się Bartosz Konarski, który przeszedł do Unii Jaroszów oraz Mariusz Krupnik, który zakończył piłkarską przygodę.

DolZPN

IV liga i okręgówka. Tak dziś wyglądałby spadki, awanse i baraże

Published

on

Wszystkie klasy okręgowe rozpoczęły już rundę wiosenną sezonu 2023/24. To dobry moment, by sprawdzić, jak wyglądałby awanse, spadki i baraże w IV lidzie i okręgówkach, gdyby sezon skończyłby się już dziś.

Łuczak pogrążył Błyskawicę w 95. minucie! Zmiana lidera, udany pościg w Solnej

Drużyny z IV ligi rozegrały już trzy kolejki (niektóre, nawet cztery, licząc z meczami zaległymi), te z legnickiej okręgówki mają po dwa mecze na koncie, a w miniony weekend rundę wiosenną zainaugurowały zespoły z pozostałych klas okręgowych. To dobry moment, by przypomnieć zasady dotyczące spadków, awansów i… baraży w IV lidze oraz czterech okręgówkach. Zwłaszcza że było również wiele zapytań o te kwestie od Czytelników.

Przypomnijmy, że bieżący sezon w IV lidze jest wyjątkowy. Po siedmiu latach rozgrywki ponownie odbywają się w jednej grupie, która została powiększona do 18 zespołów.

Awans do III ligi

Kwestia awansu jest obecnie prosta – mistrz IV ligi awansuje do III ligi (o ile oczywiście spełni wymagania licencyjne). Obecnie liderem jest Słowianin Wolibórz, którego naciskają Miedź II Legnica i Moto Jelcz Oława, a ostatniego słowa nie powiedziały jeszcze Barycz Sułów i Piast Żmigród.

Spadek do okręgówki

Bezpośrednio do klasy okręgowej spadną trzy drużyny (miejsca 16 – 18). Tak się stanie jednak tylko w przypadku, jeśli żadna dolnośląska drużyna nie spadnie z III ligi. Każdy spadkowicz z III ligi natomiast oznacza dodatkowego spadkowicza z IV ligi.

Na razie z III ligi płyną dobre wieści – wszystkie cztery dolnośląskie drużyny są w czołówce górnej połówce tabeli i wiele wskazuje na to, że nie będzie dodatkowych spadkowiczów z IV ligi.

Obecnie miejsca spadkowe zajmują:

• BKS Bolesławiec
  • Górnik Nowe Miasto Wałbrzych
  • KS Łomnica

Baraże

Baraże to nowość w regulaminie IV i okręgówki. Jeśli z IV ligi bezpośrednio spadną trzy zespoły, to w barażach o utrzymanie wystąpią cztery drużyny z miejsc 12 – 15. Na dziś są to:

• Górnik Złotoryja
  • Zenit Międzybórz
  • Iskra Księginice
  • Prochowiczanka Prochowice

W barażach zmierzą się one w wicemistrzami czterech dolnośląskich okręgówek. Na dziś są to:

• Lotnik Jeżów Sudecki
  • Chojnowianka Chojnów
  • Skałki Stolec
  • Błyskawice Gać

O utrzymaniu/awansie zdecyduje jeden mecz barażowy. Pary oraz gospodarzy spotkań wyłoni losowanie. W przypadku remisu na zakończenie regulaminowego czasu gry, sędzia zarządzi serię rzutów karnych.

Awans do IV ligi

Mistrzowie okręgówek mają zapewniony awans bezpośredni do IV ligi. Na dziś są to:

• Apis Jędrzychowice
  • Sparta Grębocice
  • Orzeł Ząbkowice Śląskie
  • MKP Wołów

Spadek do A klasy

Zgodnie z regulaminem z wrocławskiej okręgówki spadają obligatoryjnie cztery ostatnie drużyny, a z pozostałych okręgówek – 3 ostatnie. Liczba ta może się zwiększyć ze względu na spadkowiczów z IV ligi. Jednak w bardzo dużej mierze będzie to zależało od meczów barażowych o utrzymanie/awans.

IV liga

IV liga. Czołówka odskakuje, ważna wygrana Iskry. Przełamanie Prochowiczanki

Published

on

20. kolejka IV ligi. Po remisie czwartej Baryczy Sułów, czołowa trójka w tabeli – która wygrała swoje mecze – odskakuje od reszty stawki. Ważna wygrana Iskry z Zenitem, Przełamanie Prochowiczanki z Górnikiem.

Derby dwóch połówek. Rezerwy Śląska bardziej konkretne od Ślęzy

Górnik Złotoryja mocno postraszył lidera z Woliborza. Goście objęli prowadzenie już w 10. min. po trafieniu Tymoteusza Wąsiewskiego. Gracze Słowianina zabrali się za strzelanie niemal po godzinie gry. Dokładnie w 55. min. wyrównał Damian Celuch, a już dziewięć minut później na 2:1 trafił Bartłomiej Cegiełka. Jak się później okazało był to gol na wagę kompletu punktów.

Dzięki temu lider utrzymał 3 punkty przewagi nad dwoma kolejnymi zespołami, które również wygrały swoje spotkania. Rezerwy Miedzi Legnica gościły na ciężkim terenie w Dzierżoniowie, ale wygrały 2:0 po golach w II połowie Szymona Skrzypczaka i Piotra Stępnia.

Moto Jelcz Oława natomiast wygrał 3:1 z KS-em Łomnica. Dla gospodarzy trafiali Waldemar Gancarczyk, Mateusz Gancarczyk i Tamazi Babunadze, honorowe trafienie dla przyjezdnych zanotował Mateusz Cieślik.

Dystans do prowadzącej trójki powiększyła natomiast Barycz Sułów, która bezbramkowo zremisowała w Świdnicy z Polonią-Stalą. W niedzielę punktami z sułowianami zrównali się gracze Piasta Żmigród, którzy wygrali w Głogowie z rezerwami Chrobrego 3:1. Bramki strzelali Krzysztof Antosik oraz Patryk Łukaszewski i Błażej Chouwer – 2.

Polonia Środa Śląska dość wysoko pokonała BKS Bolesławiec, ale spacerek to nie był, bowiem niemal do końca gospodarze musieli drżeć o końcowy wynik. Co prawda dość szybko objęli 2:0 prowadzenie po golach Tomasza Wrońskiego i Kamila Aramowicza, ale przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Marcin Kraśnicki. Losy spotkania rozstrzygnęły się w samej końcówce, kiedy trafili Aramowicz i Kacper Rybka.

Niezwykle ważny mecz, sąsiadów z dolnej połówki tabeli, odbył się w Królewskiej Woli, gdzie Zenit Międzybórz podejmował Iskrę Księginice. Gospodarze objęli prowadzenie po bramce Filipa Szczypkowskiego, ale druga połowa należała do gości. Przede wszystkim Adama Mazurowskiego, który zdobył 2 gole i zapewnił 3 punkty swojej drużynie.

Po pięciu meczach bez wygranej, komplet punktów zdobyła Prochowiczanka Prochowice, który pokonała Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 3:0. na listę strzelców wpisali się Wojciech Galas – 2 i Ivan Barysevich.

W drugim niedzielnym meczu Łużyce Lubań zmierzyły się z Piastem Nowa Ruda. Goście prowadzili po trafieniu Jakuba Jaworskiego, ale od koniec spotkania wyrównał Kamil Kurianowicz.