IV liga wschód: Rajter, Bartkowiak, Rokicki… Oto klasyfikacja strzelców po jesieni

Za nami runda jesienna, a dokładnie 16. kolejek, na boiskach wschodniej grupy IV ligi. Rajter, Bartkowiak, Rokicki… oto czołówka klasyfikacji strzelców po jesieni. Kto jeszcze jest w czołówce?

 

IV liga wschód: Wpadka Górnika, przełamanie Nysy. Aż cztery remisy

Grzegorz Rajter z Orła Prusice jest zdecydowanym – z 22 golami na koncie – liderem klasyfikacji strzelców we wschodniej grupie IV ligi po jesiennych meczach. To nie dziwi, bowiem były napastnik Ślęzy Wrocław, od początku sezonu jej przewodzi. Drugi jest Michał Bartkowiak ze Śląsk II Wrocław. Wychowanek Górnik Wałbrzych przy Oporowskiej próbuje wrócić do wysokiej formy i jak na razie jest jak najlepszej drodze ku temu. 13 bramek to niezły rezultat, zwłaszcza że 21-latek później rozpoczął sezon, a rezerwy Śląska rozegrały dotąd 15 spotkań. Przypomnijmy bowiem, że 3 mecze 16. kolejki zostały przeniesione na wiosnę. Trzecie podium zajmuje Kacper Rokicki z Sokoła Marcinkowice z 12 bramkami.

 

W ostatnich kolejkach do czołówki strzelców dołączyli dwaj zawodnicy Sokoła Wielka Lipa – Igor Wargin i Kamil Pyzłowski, pierwszy zaliczył m.in. dwa hat-tricki, a drugi strzelił cztery gole w w meczu ze Zjednoczonymi Żarów.

 

Czołówka klasyfikacji strzelców

22 – Grzegorz Rajter Grzegorz (Orzeł Prusice);

13 – Michał Bartkowiak (Śląsk II Wrocław);

12 – Kacper Rokicki (Sokół Marcinkowice);

10 – Igor Wargin (Sokół Wielka Lipa);

9 – Kamil Pyzłowski (Sokół Wielka Lipa), Maciej Kowalczyk (Piast Żerniki Wrocław), Damian Chajewski (Górnik Wałbrzych);

8 – Mathieu Scalet (Śląsk II Wrocław), Tomasz Piątkowski (Orzeł Ząbkowice Śl.), Michał Wróbel (Sokół Wielka Lipa), Maks Fryczkowski (Nysa Kłodzko), Kamil Ramiączek (Polonia Trzebnica),

7 – Daniel Łuczak (Śląsk II Wrocław), Przemysław Stasiak (Orzeł Prusice), Tomasz Rudolf (Sokół Marcinkowice).

6 – Mateusz Młynarczyk (Śląsk II Wrocław),  Mateusz Łaszczewski (Orzeł Ząbkowice Śl.), Jakub Czternastek (Polonia Trzebnica).

 

źródło: laczynaspilka.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *