MMA na boisku. Skąd tyle agresji w tych młodych chłopakach?

Skandalem i wielką bijatyką zakończył się finałowy mecz memoriału Petara Kalinicia Klija, który odbył się w chorwackim mieście Solin. Młodzi zawodnicy Zagłębia Lubin przegrali z Dinamem Zagrzeb 2:3.

 

Skandal na meczu juniorów. Awantura, bójka i przyjazd policji

W turnieju grali zawodnicy U16. Zagłębie Lubin najpierw pokonało HNK Hajduk 3:0, później NK Domżale 1:0. Niestety, finał zakończył się wielką bijatyką. Nie popychaniem, szturchanie czy szamotaniem. Były to ciosy rodem z MMA .

 

W sieci dostępny jest filmik z zajścia (opublikował je jeden z chorwackich dziennikarzy obecny na meczu). Nie ma początku, więc nie wiadomo kto sprowokował bójkę. Być może byli to Chorwaci, zresztą wydają się oni być bardziej brutalni, m.in. kopią leżących rywali. Ale nie oszukujmy się, młodzi zawodnicy z Lubina nie byli święci – jeden z ich z rozbiegu kopie rywala w plecy, inny z całej siły uderza niczego się nie spodziewającego rywala pięścią w brzuch. Na pewno nie można powiedzieć, że tylko się bronią. W wielu przypadkach są również agresorami.

 

Trener Orkana Szczedrzykowice przechodzi do Zagłębia Lubin

Zastanawiam się, skąd tyle agresji w tak młodych piłkarzach? Pytanie jak najbardziej zasadne w kontekście ujawnionych niedawno faktów znęcania się nad młodym zawodnikiem przez kolegów z drużyny w Akademii Zagłębia.

 

Na gorąco przychodzi mi jedno do głowy – u nas, bo nie mam na myśli tylko Zagłębia, fałszywie pojmuje się chyba solidarność w drużynie. Oczywiście trzeba uczyć młodych zawodników, że jeden ma stanąć murem za drugim, zwłaszcza jeśli dzieje mu się krzywda, ale nie powinno to przyjmować patologicznych postaci. Gdy dochodzi do spięcia mądry kolega będzie dążył do rozładowania atmosfery a nie do jej podgrzania. 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *