Przez lata rządził Czarnymi i gminą, teraz będzie współrządził Śląskiem

Wojciech Bochnak został nowym wiceprezesem zarządu Śląska Wrocław. Na tym stanowisku zastąpił Wojciecha Nowaka, który w poniedziałek złożył rezygnację.

 

Oto cztery dolnośląskie reprezentacje. Która najsilniejsza? [SONDA]

Dla szerszego grona kibiców Śląska, Wojciech Bochnak może być postacią anonimową, ale kibice związani z lokalną piłką z pewnością słyszeli to nazwisko. Był on bowiem przez lata grającym prezesem Czarnych Kondratowice. Zespół ten przez lata występował we wrocławskiej klasie A, w 2014 roku odnosząc największy sukces awansując do okręgówki. Niestety, był to początek końca Czarnych, którzy wycofali się ? głównie wobec ogromnych kłopotów kadrowych ? z rozgrywek jesienią 2016 roku.

 

Bochnak od wielu lat jest również członkiem zarządu DolZPN. Pełni funkcję przewodniczącego Komisji ds. licencji klubowych. Od 10 lat uczestniczy także w zjazdach delegatów Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

100 najlepszych drużyn na Dolnym Śląsku w 2018 roku

Szerzej znany jest również w lokalnym samorządzie. W latach 2006-2018 sprawował funkcję wójta gminy Kondratowice. Po trzech kadencjach zrezygnował z ubiegania się o ponowny wybór i wystartował ? z powodzeniem ? w wyborach do sejmiku województwa dolnośląskiego z listy Koalicji Obywatelskiej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.