Śląsk II Wrocław czy Górnik Wałbrzych, a może? [SONDA]

Kluby IV ligi rozpoczynają przygotowania do rundy wiosennej. Na wschodzie walkę 1. miejsce i grę w barażu o III ligę stoczą ze sobą Śląsk II Wrocław i Górnik Wałbrzych. Kto ma większe szanse? Czy ktoś jeszcze włączy się do wyścigu?

 

Nowy trener powalczy o uratowanie IV ligi dla Piasta

Po rundzie jesiennej liderem jest Śląsk II, który wałbrzyszan wyprzedza o 3 punkty. Oba zespoły mają jeden mecz zaległy do rozegrania. Co ciekawe, Górnik jako jedyny nie przegrał meczu jesienią a w bezpośrednim spotkaniu pokonał wrocławian. Podopieczni jacka Fojny jednak aż trzy spotkania zremisowali, a WKS poza porażką w Wałbrzychu pozostałe mecze wygrał. W efekcie prowadzi w tabeli, ale wiosna zapowiada się fascynująca walka o zwycięstwo na wschodzie.

 

Kibice rezerw Śląska przeżyją swoiste deja vu, bowiem podobna sytuacja była w poprzednim sezonie. Wrocławianie wtedy do ostatniej kolejki walczyli o prawo gry w barażu z Foto-Higieną Gać i ostatecznie walkę tę przegrali? gorszym bilansem meczów bezpośrednich.

 

III liga. Foto-Higiena Gać trenuje i testuje

Na razie ten atut również jest po stronie Górnika, który wygrał u siebie ze Śląskiem 2:1. Rewanż odbędzie się jednak na Oporowskiej, gdzie wrocławianie miażdżą większość rywali. Jedno jest pewne ? ten mecz będzie miał kolosalne znacznie dla rywalizacji o 1. miejsce w grupie.

 

W obu zespołach nie ukrywają, że interesuje ich awans do III ligi. Trener Górnika może liczyć na szeroką kadrę ? na pierwszych zajęciach miał do dyspozycji 26 zawodników, a to jeszcze nie cała kadra. Wałbrzyszanie rozglądają się za nowymi graczami, liczą m.in., że wróci do drużyny Sebastian Surmaj (ostatnio Carina Gubin).

 

Kadra Śląska II już i tak jest mocna, a dodatkowo trener Piotr Jawny będzie mógł liczy na zawodników wracających po kontuzjach czy tych, którzy wrócili z innych klubów po umowach czasowych. Jeśli nie tafią na kolejne wypożyczenia, mogą wzmocnić drużynę rezerw.

 

Czy ktoś może zagrozić hegemonii dwóch czołowych zespołów? Być może Orzeł Prusice, choć to mało realne aby ekipa Adriana Bergiera na serio włączyła się do walki o wygranie grupy. Beniaminek za to może mieć znaczący wpływ na to, kto ostatecznie zostanie zwycięzcą urywając punkty faworytom. Już jesienią Orzeł zremisował bezbramkowo z Górnikiem i dość pechowo uległ Śląskowi II.

 

A Waszym zdaniem kto wygra wschodnią grupę IV ligi?

 

[socialpoll id=”2533927″ width=”400″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.