Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Machaj wrócił do Chrobrego

Mateusz Machaj wrócił do Głogowa i podpisał 3-letni kontrakt z Chrobrym. To jego trzecia przygoda z klubem z Wita Stwosza. Dwa razy był kluczowym graczem. Teraz zapewne będzie podobnie.

 

Zniszczone boisko drużyny z B klasy

Mateusz Machaj jest głogowianinem z krwi i kości, choć wychowankiem Chrobrego nie jest. Zaczynał w Szkółce Piłkarskiej Głogów, skąd ruszył „w świat”. Gdy dwa razy był przy Wita Stwosza, dwa razy był kluczowym graczem.

 

Za pierwszym razem w sezonie 2010/11 poprowadził głogowian do 1. miejsce w III lidze i awansu do II ligi. Później był liderem zespołu w latach 2016 (wiosna) – 2018 (koniec sezonu). Ostatecznie został królem strzelców I ligi.

 

Krzysztof Mączyński w Śląsku na 2,5 roku. Hit czy kit? [SONDA]

Dwa razy dobra postawa w Głogowie zaowocowała przenosinami do najwyższej klasy rozgrywkowej. Najpierw do Lechii Gdańsk, a potem Jagiellonii Białystok. Tam nie zawsze wszystko szło jak należy, podobnie jak w Śląsku Wrocław, gdzie trafił z Gdańska. Z pewnością nie można powiedzieć, że w Ekstraklasie Machaj się spełnił, ale nie było to też pasmo niepowodzeń. W sumie rozegrał 106 meczów, strzelił 6 goli i zaliczył 15 asyst (w tym epizod w barwach Lecha Poznań).

 

Teraz wraca do Chrobrego i będzie ważnym elementem zespołu, który będzie walczył o utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy. Ze starszym z braci Machajów (młodszy Bartosz również gra w Chrobrym) ten cel będzie z pewnością łatwiejszy do osiągnięcia.

 

Jak informuje oficjalna strona klubu Mateusz Machaj w pomarańczowo-czarnych barwach rozegrał 106 spotkań ligowych, w których zdobył 43 gole. Wiele wskazuje na to, że na wiosnę poprawi te osiągnięcia.

 

fot. chrobry-glogow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *