IV liga wschód: Górnik pewnie wygrywa w Nowej Rudzie i goni lidera

Nie było niespodzianki w zaległym meczu wschodniej grupy IV ligi. Piast Nowa Ruda uległ na własnym boisku Górnikowi Wałbrzych 1:5.

IV liga wschód. Lider postraszony. Niespodzianka w Trzebnicy

Górnik był faworytem, ale gospodarze uskrzydleni sobotnią wygraną w Trzebnicy (3:0) chcieli sprawić niespodziankę. Po ostrożnym początku goście z czasem zaczęli przejmować inicjatywę. Co ciekawe, pierwszego gola strzelili z kontry. I trzeba przyznać, że była to kontra idealna. Zainicjował ją aktywny w meczu Damian Chajewski, a wykończył Miłosz Rodziewicz.

Jeśli gospodarze mieli nadzieję na korzystny rezultat, to pod koniec I połowy musieli je porzucić. W 38 min. na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Dariusz Michalak, jeszcze przed przerwą dwa trafienia zaliczył Szymon Tragarz. Na dodatek zaraz po zmianie stron na 5:0 podwyższył Chajewski. Gospodarze odpowiedzieli tylko trafieniem Bartosza Chabrowskiego z rzutu karnego.

Półfinał Pucharu Polski: Trzecioligowcy i czwartoligowcy zagrają ze sobą

Górnik wygrał zaległy mecz i zbliżył się do lidera – Śląska II Wrocław- na 3 punkty. Warto dodać, że w zespole Jacka Fojny zadebiutował Brazylijczyk Allan Christian de Paula.