Rusza wrocławska okręgówka. Nie brakowało ciekawych transferów

Runda wiosenna we wrocławskiej okręgówce zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Zwłaszcza że wiele drużyn dokonało ciekawych transferów. Walka o awans i utrzymanie się będzie trwała zapewne do samego końca.

 

Olimpia zablokowała transfer swojego snajpera do III ligi

W czołówce panuje bardzo duży ścisk. Między liderem, a szóstą drużyną są tylko 3 punkty różnicy, a siódma Żórawina traci do Wiwy zaledwie 5 oczek. To powoduje, że na dziś w grze o awans może być aż siedem drużyn. Z drugiej strony ósmy GKS Kobierzyce ma zaledwie 7 punktów przewagi nad strefą spadkową. W efekcie kilka dobry lub słabszych meczów na początku rundy wiosennej może spowodować, że drużyna ze środka tabeli dołączy do grona zespołów walczących o awans lub utrzymanie.

 

Walka zarówno o awans, jak i utrzymanie się zapowiada się więc bardzo zacięta. Większość klubów solidnie się do niej przygotowało wzmacniając swoje kadry. Oto jedne z ciekawszych transferów we wrocławskiej okręgówce.

 

Kolejny klub okradziony. Złodziej połakomił się na… wał do trawy

Lider z Goszcza pozyskał Kacpra Bartusiaka (Pogoń Oleśnica) i Adama Szczypkowskiego (Widawa Bierutów). Do Moto-Jelcza Oława dołączył Janusz Gancarczyk, który jesień spędził w III-ligowej Foto-Higienie Gać.

 

Z III ligi, tyle że z Lechii Dzierżoniów, do Zachodu Sobótka przeszedł Jakub Bolisęga. A właściwie wrócił, bowiem grało on już w klubie spod Ślęży w sezonie 2017/18. W sumie spędziło on jesienią na boiskach III ligi niemal 400 minut (10 meczów).

 

15 spotkań (niemal 700 minut) zagrał natomiast w barwach Lechii Bartosz Tomkiewicz, którego na wiosnę zobaczymy w Kolektywie Radwanice. Wraz z doświadczonym Bartłomiejem Jankowskim (ostatni Ślęża Ciepłowody) mają ona wspomóc radwaniczan w walce o utrzymanie się.

 

Dwóch graczy Kolektywu odeszło do lokalnego rywala z Siechnic. To Paweł Szymiczek i Tomasz Abratkiewicz. Do Energetyka dołączył również Aleksander Nawrocki z MKP Wołów. Z kolei do GKS-u Kobierzyce z Siechnic przeszedł Marcin Nir.

 

KS Żórawina pozyskała dwóch Ukraińców Andrii Danyliuka oraz Mykola Dankova. Do drużyny dołączył również Miłosz Marszałek (z Orła Pawłowice – w przeciwnym kierunku odszedł Maciej Rybak), a także dwóch graczy z województwa świętokrzyskiego – Bartłomiej Sztandera i Jakub Banasik (Neptun Końskie).

 

Olimpia Podgaj, którą czeka walka o utrzymanie się pozyskała takich graczy jak: Kamil Wójcik (Skalnik Gracze), Marcin Antkowiak (Henrykowianka Henryków), Kewin Mazur (Korona Pęcz Szczawin) oraz Grzegorz Maciejewski – wolny zawodnik. Największym „sukcesem” może być jednak zatrzymanie w zespole Radosława Grzywaniaka, którego transfer do Foto-Higieny został zablokowany przez zarząd klubu.

 

Tymczasem do Polonii Środa Śląska, po kilkunastu latach przerwy, wrócił wychowanek klubu Bartłomiej Matyja.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *