Okręgówka Wrocław: Remisy na szczycie i ścisk w czubie tabeli. Hat-trick Grzywniaka

16. kolejka okręgówka Wrocław. Pięć z siedmiu pierwszych drużyn w tabeli zremisowało swoje mecze. W efekcie górna połowa tabeli spłaszczyła się jeszcze bardziej. Derby powiatu strzelińskiego dla Olimpii pod hat-tricku Grzywniaka.

 

Rusza wrocławska okręgówka. Nie brakowało ciekawych transferów

Lider z Goszcza grał w niedzielę, ale nie powiększył swojej przewagi nad rywalami, którzy w sobotę masowo remisowali swoje mecze. Wiwa również podzieliła się punktami po wyjazdowym, bezbramkowym remisie w Radwanicach z Kolektywem.

 

Wicelider z Oleśnicy ma tyle samo punktów co Wiwa. Pogoń zremisowała w Środzie Śląskiej z Polonią 2:2, choć dwa razy obejmowała prowadzenie. Dwa razy trafił Grzegorz Graf, na co również dwukrotnie odpowiedział Adam Andrusiak.

 

Olimpia zablokowała transfer swojego snajpera do III ligi

Bez rozstrzygnięcia również w meczu Zachody Sobótka z Moto-Jelczem Oława. Goście prowadzili po pierwszej połowie po bramce Jakuba Skorłutowskiego. Wyrównał po zmianie stron Patryk Drożyński.

 

Najbardziej na remisach drużyn z czołówki skorzystali Czarni Jelcz-laskowice, którzy wygrali w Bierutowie 7:3. Bramki dla gości strzelali Patryk Szczebelski, Adrian Okoń, Piotr Kucharczyk, Artur Sokal, Mateusz Rolka i Bartosz Ursyn-Szantyr.

 

Do czołówki, na 3 punkty straty do lidera, doszusował KS Żórawina. Podopieczni Jacka Imianowskiego wygrali z Parasolem Wrocław 3:0 po golach Miłosza Marszałka, Mateusza Tetłaka i Andreii Ratsa.

 

W środku tabeli umocniły się Orzeł Pawłowice i Mechanik Brzezina. Orzeł wygrał w Siechnicach z Energetykiem 3:2. Goście dwa razy obejmowali prowadzenie po trafieniach Cezarego Wyglądacza i Macieja Szymkowiaka. Na te trafienia odpowiedzieli Andrzej Kosior i Mateusz Czajka. Gola na wagę trzech punktów dla gości zdobył Chrystian Edelbauer w 91 min. meczu.

 

Tymczasem Mechanik pokonał GKS Kobierzyce 4:1. Gole dla brzezinian strzelali Paweł Ujas – 2, Przemek Ujas i Łukasz Deneka.

 

Tymczasem w Podgaju odbyły się derby powiatu strzelińskiego. Olimpia wygrała ze Strzelinianką 4:2, a hat-tricka w meczu ustrzelił Radosław Grzywanik. Jedną bramkę dołożył Marcin Antkowiak. Dla goście trafiali Damian Kuriata i Jarosław Wróblewski.

 

  • Olimpia Podgaj – Strzelinianka Strzelin 4:2
  • Energetyk Siechnice – Orzeł Pawłowice 2:3
  • Zachód Sobótka – Moto Jelcz Oława 1:1
  • KS Żórawina – Parasol Wrocław 3:0
  • Mechanik Brzezina – GKS Kobierzyce 4:1
  • Polonia Środa Śląska – Pogoń Oleśnica 2:2
  • Widawa Bierutów – Czarni Jelcz-Laskowice 3:7
  • Kolektyw Radwanice – Wiwa Goszcz 0:0
[team_standings 15118]

One thought on “Okręgówka Wrocław: Remisy na szczycie i ścisk w czubie tabeli. Hat-trick Grzywniaka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *