Connect with us

Okręgówka

Okręgówka Wrocław: Remisy na szczycie i ścisk w czubie tabeli. Hat-trick Grzywniaka

Published

on

okręgówka Wrocław

16. kolejka okręgówka Wrocław. Pięć z siedmiu pierwszych drużyn w tabeli zremisowało swoje mecze. W efekcie górna połowa tabeli spłaszczyła się jeszcze bardziej. Derby powiatu strzelińskiego dla Olimpii pod hat-tricku Grzywniaka.

 

Rusza wrocławska okręgówka. Nie brakowało ciekawych transferów

Lider z Goszcza grał w niedzielę, ale nie powiększył swojej przewagi nad rywalami, którzy w sobotę masowo remisowali swoje mecze. Wiwa również podzieliła się punktami po wyjazdowym, bezbramkowym remisie w Radwanicach z Kolektywem.

 

Wicelider z Oleśnicy ma tyle samo punktów co Wiwa. Pogoń zremisowała w Środzie Śląskiej z Polonią 2:2, choć dwa razy obejmowała prowadzenie. Dwa razy trafił Grzegorz Graf, na co również dwukrotnie odpowiedział Adam Andrusiak.

 

Olimpia zablokowała transfer swojego snajpera do III ligi

Bez rozstrzygnięcia również w meczu Zachody Sobótka z Moto-Jelczem Oława. Goście prowadzili po pierwszej połowie po bramce Jakuba Skorłutowskiego. Wyrównał po zmianie stron Patryk Drożyński.

 

Najbardziej na remisach drużyn z czołówki skorzystali Czarni Jelcz-laskowice, którzy wygrali w Bierutowie 7:3. Bramki dla gości strzelali Patryk Szczebelski, Adrian Okoń, Piotr Kucharczyk, Artur Sokal, Mateusz Rolka i Bartosz Ursyn-Szantyr.

 

Do czołówki, na 3 punkty straty do lidera, doszusował KS Żórawina. Podopieczni Jacka Imianowskiego wygrali z Parasolem Wrocław 3:0 po golach Miłosza Marszałka, Mateusza Tetłaka i Andreii Ratsa.

 

W środku tabeli umocniły się Orzeł Pawłowice i Mechanik Brzezina. Orzeł wygrał w Siechnicach z Energetykiem 3:2. Goście dwa razy obejmowali prowadzenie po trafieniach Cezarego Wyglądacza i Macieja Szymkowiaka. Na te trafienia odpowiedzieli Andrzej Kosior i Mateusz Czajka. Gola na wagę trzech punktów dla gości zdobył Chrystian Edelbauer w 91 min. meczu.

 

Tymczasem Mechanik pokonał GKS Kobierzyce 4:1. Gole dla brzezinian strzelali Paweł Ujas ? 2, Przemek Ujas i Łukasz Deneka.

 

Tymczasem w Podgaju odbyły się derby powiatu strzelińskiego. Olimpia wygrała ze Strzelinianką 4:2, a hat-tricka w meczu ustrzelił Radosław Grzywanik. Jedną bramkę dołożył Marcin Antkowiak. Dla goście trafiali Damian Kuriata i Jarosław Wróblewski.

 

 • Olimpia Podgaj – Strzelinianka Strzelin 4:2
 • Energetyk Siechnice – Orzeł Pawłowice 2:3
 • Zachód Sobótka – Moto Jelcz Oława 1:1
 • KS Żórawina – Parasol Wrocław 3:0
 • Mechanik Brzezina – GKS Kobierzyce 4:1
 • Polonia Środa Śląska – Pogoń Oleśnica 2:2
 • Widawa Bierutów – Czarni Jelcz-Laskowice 3:7
 • Kolektyw Radwanice – Wiwa Goszcz 0:0

[team_standings 15118]

1 Comment

1 Comments

 1. Marek

  25 marca, 2019 at 11:34 am

  Drugą bramkę dla Pogoni Oleśnica strzelil Graf nie Strójwąs.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Okręgówka

Nowy trener faworyta legnickiej okręgówki. Będzie duet!

Published

on

fot. Legsad Kościelec/własne

Hubert Łysy trenerem pierwszego zespołu Legsad Kościelec, jednego z faworytów legnickiej okręgówki!

 

Powrót skrzydłowego po 14 latach. Duże wzmocnienie Górnika

Hubert Łysy został trenerem pierwszego zespołu Legsad Kościelec. Nie oznacza to jednak odejścia dotychczasowego szkoleniowca. – Miło nam poinformować, że pierwszy zespół w sezonie 2024/2025 poprowadzi dwóch trenerów Grzegorz Lichwa i Hubert Łysy. Bardzo się cieszymy, że kadra trenerska nam się poszerza i nabiera jakości – poinformował klub w mediach społecznościowych.

Legsad Kościelec będzie z pewnością jednym z faworytów legnickiej okręgówki w nowym sezonie. Już w minionych rozgrywkach drużyna z gminy Krotoszyce zajęła 2. miejsce, ale w barażu o IV ligę musiała uznać wyższość Polonii Środa Śląska.

 

Trener Hubert Łysy w ostatnich latach związany był z Konfeksem Legnica, rezerwami Miedzi Legnica, Mewą Kunice, Odrą Ścinawa i Orkanem Szczedrzykowice.

Continue Reading

Okręgówka

Sześciu zawodników opuszcza wicemistrza okręgówki. W tym najlepszy strzelec

Published

on

Sześciu zawodników opuszcza MKP Wołów, wicemistrza wrocławskiej okręgówki w poprzednim sezonie.

 

Wicemistrz wrocławskiej okręgówki ma nowego trenera

MKP Wołów pod wodzą nowego trenera Pawła Troniny przygotowuje się do nowego sezonu we wrocławskiej okręgówce. W ekipie wicemistrza z poprzednich rozgrywek zabraknie sześciu zawodników.

Okresu przygotowawczego z zespołem seniorów nie rozpoczęli następujący zawodnicy: Krzysztof Dziwer, Jakub Faustyniak, Marek Gacek (przeszedł do Rokity Brzeg Dolny – przyp. red.), Kacper Głowieńkowski, Łukasz Szmajda i Gabriel Wiktorowski. Wszystkim wymienionym serdecznie dziękujemy za reprezentowanie barw naszego klubu i wkład sportowy, który wnieśli w rozwój naszego klubu. Panowie, życzymy Wam zdrowia i powodzenia na boisku – poinformował klub z Wołowa.

 

Wśród zawodników opuszczających zespół znalazł się więc również najlepszy strzelec z poprzedniego sezonu Kacper Głowieńkowski, który w 28 meczach strzelił 28 goli. Ma on trafić do jednego z klubów IV ligi.

Ponadto z powodu kontuzji nadal nie trenuje Oskar Juwa, a Oskar Bednarz jest sprawdzany przez zespół z wyższej ligi. – O tym, czy zobaczymy ich w barwach MKP w nadchodzącym sezonie poinformujemy w kolejnych postach – dodał MKP.

Continue Reading

IV liga

Już oficjalnie. Nowy trener wicemistrza IV ligi

Published

on

fot. Słowianin Wolibórz/własne

Zbigniew Soczewski trenerem Słowianina Wolibórz, wicelidera IV ligi w poprzednim sezonie. Klub z Woliborza oficjalnie potwierdził to, o czym było wiadomo od kilku tygodni.

 

Powrót skrzydłowego po 14 latach. Duże wzmocnienie Górnika

O przenosinach Zbigniewa Soczewskiego z Bielawianki do Słowianina Wolibórz poinformował ten pierwszy klub już kilka tygodni temu. Teraz – oficjalnie – potwierdził wicemistrz IV ligi w poprzednim sezonie.

Trener Soczewski to były szkoleniowiec Lechii Dzierżoniów, którą przez 8,5 roku z powodzeniem prowadził na poziomie III ligi. Po odejściu z dzierżoniowskiego klubu trafił do Bielawy, gdzie najpierw został koordynatorem i dyrektorem ds. sportowych, a z czasem objął obowiązki trenera pierwszego zespołu. W zeszłym sezonie prowadzona przez niego Bielawianka Bielawa zajęła 2. miejsce w rozgrywkach ligi okręgowej, a w barażu w niesamowitych okolicznościach pokonała Zenit Międzybórz i awansowała do IV ligi dolnośląskiej! Trenerze, witamy Pana w Woliborzu! Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! – poinformował Słowianin w mediach społecznościowych.

 

Jednocześnie klub z Woliborza pożegnał trenera Daniela Siemińskiego, który objął drużynę we wrześniu ubr., a zawodnicy pod jego wodzą odnieśli 18 zwycięstw oraz zantowali po 4 remisy i porażki. – Trenerowi dziękujemy za pracę w klubie, życzymy zdrowia i trzymamy kciuki! – poinformował Słowianin.

 

Continue Reading

Okręgówka

Trenerski powrót do spadkowicza z IV ligi. “Wraca, by kontynuować swoją misję”

Published

on

Fot. Zenit Międzybórz/własne

Mariusz Bełkowski wraca na ławkę trenerską Zenitu Międzybórz, spadkowicza z IV ligi.

 

Pierwsze pożegnania w IV-ligowym Piastem

Z wielką radością ogłaszamy, że Mariusz Bełkowski powraca na stanowisko trenera naszej drużyny. Po okresie przerwy, w trakcie której nasz klub zmagał się z różnymi wyzwaniami, Mariusz Bełkowski wraca, by kontynuować swoją misję i prowadzić Zenit Międzybórz ku nowym sukcesom – poinformował klub z Międzyborza.

Mariusz Bełkowski prowadziło Zenit przez ponad 2 lata od września 2021 roku do końca listopada 2023 roku. Pod jego wodzą międzyborzanie awansowali do IV ligi. Pożegnał się z zespołem po rundzie jesiennej poprzedniego sezonu, gdy Zenit zajmował 13. miejsce w tabeli IV ligi.

 

Zmienił go wówczas Piotr Konstanciak, który jednak zrezygnował z funkcji po czterech ligowych spotkaniach. Sezon ławce trenerskiej Zenitu kończył Arkadiusz Bator. Wydawało się, że misja utrzymania powiedzie się, bowiem jego podopieczni prowadzili w barażu z Bielawianką już 3:0. Ostatecznie mecz zakończył się jednak remisem, a w rzutach karnych bielawianie wywalczyli awans do IV ligi.

Continue Reading

Okręgówka

Powrót wychowanka. Nowy trener spadkowicza z IV ligi

Published

on

Fot. BKS Bolesławiec

Nowym trenerem BKS-u Bolesławiec, spadkowicza z IV ligi, został Radosław Szajwaj.

 

Po drużynach młodzieżowych przyszedł czas na “jedynkę”

Radosław Szajwaj w poprzednim sezonie prowadził Piasta Iłowa, z którym zajął 3. miejsce w zielonogórskiej okręgówce, ze stratą zaledwie 3 punktów do miejsca dającego awans do IV ligi lubuskiej.

35-letni szkoleniowiec doskonale znany jest również na Dolnym Śląsku, wszak jest wychowankiem BKS-u, a także grał w kilku klubach w regionie. Ponadto występował za naszą zachodnią granicą, w takich klubach jak SV Edenkoben oraz VfB Hassloch. Jak trener prowadził również, oprócz wspomnianego Piasta, Łużyce Lubań, Leśnika Osiecznica czy TS Parzyce.

 

W poniedziałek, 15 lipca, nowy szkoleniowiec poprowadził pierwszy trening. – Po krótkiej prezentacji zawodnicy wzięli się ostro do roboty, bo czasu do pierwszego ligowego gwizdka zostało naprawdę niewiele. Cieszy duża frekwencja na treningu, nie zabrakło także nowych twarzy, które być może wzmocnią nasz zespół – poinformował BKS na swoim profilu na Facebooku.

 

 

Continue Reading

Okręgówka

Po drużynach młodzieżowych przyszedł czas na “jedynkę”

Published

on

fot. Zdrój Jedlina-Zdrój

Nowym trenerem pierwszej drużyny Zdroju Jedlina-Zdrój, zespołu z wałbrzyskiej okręgówki, został Kamil Krzywda.

 

Z zaplecza ekstraklasy do IV ligi. Barycz wzmacnia obronę

Kamil legitymuje się licencją trenerska UEFA A. W naszym klubie pracuje już pięć lat i przez ten okres prowadził ligowe drużyny w akademii od młodzików, przez trampkarzy, aż po juniorów – informuje klub z Jedliny-Zdroju.

Kamil Krzywda swoją przygodę trenerską rozpoczął w drużynach młodzieżowych Nysy Kłodzko, później poprowadził pierwszy zespół do IV ligi w sezonie 2016/2017. Do Nysy wrócił na ostatnie pół roku, żeby powalczyć o utrzymanie w klasie okręgowej. Oprócz tego trener Zdroju cały czas prowadzi drużyny młodzieżowe w Akademii Piłkarskiej Piasta Nowa Ruda.

 

Nowy szkoleniowiec zastąpił Kamila Jasińskiego, który wraz z końcem sezonu 2023/2024 rozstał się z funkcją trenera pierwszej drużyny.

Continue Reading

To się czyta