Foto-Higiena czarnym koniem wiosny. Liderzy zawodzą, Piast pikuje

Cztery wiosenne kolejki w 3. grupie III ligi to dobry moment, by ocenić postawę dolnośląskich zespołów. Czarnym koniem jak na razie jest Foto-Higiena Gać, która jest nie tylko najlepsza spośród naszych zespołów, ale w całej lidze.

 

III liga. Twierdza Polkowice zdobyta. Foto-Higiena w górę, Piast w dół

Na wiosnę w lidze nie przegrały tylko dwie drużyny – Foto-Higiena i MKS Kluczbork. Spadkowicz z II ligi ma na koncie jednak 2 wygrane i 2 remisy, a zespół z Gaci 3 zwycięstwa i jeden remis. Dodajmy remis dość pechowy, w pierwszej wiosennej kolejce z Pawłowicach Śląskich. Beniaminek przewodzi więc w tabeli wiosny III ligi z 10 oczkami na koncie. Co ciekawe, aż 7 punktów zostało wywalczonych na wyjazdach. Foto-Higiena, której celem jest utrzymanie się w lidze, zrobiła na stracie rundy duży krok w tym kierunku. 10. miejsce, które teraz zajmuje, to najwyższa lokata podopiecznych Marcina Dymkowskiego w sezonie.

 

5. miejsce w tabeli wiosny zajmuje Miedź II Legnica, która wywalczyła 7 punktów. Zaczęła od 1 oczka w dwóch meczach, ale dwie ostatnie kolejki to dwa zwycięstwa.

 

Lokomotywą Cargounit na finały Region’s Cup. Kadra ma sponsora

I to właściwie jedyne nasze ekipy, o których można powiedzieć, że dobrze (lub bardzo dobrze) wystartowały w rundzie wiosennej. Mimo że w tabeli całego sezonu trzy pierwsze miejsca zajmują Górnik Polkowice, Zagłębia II Lubin i Ślęza Wrocław, to żadna z tych ekip nie zachwyciła w marcu.

 

Lubinianie zaczęli od efektownego 6:3 z liderem z Polkowic. I gdy wydawało się, że Miedziowi mogą rozpocząć skuteczną pogoń za Górnikiem, w kolejnych dwóch meczach tylko zremisowali, a w minioną sobotę przegrali ze Ślęzą. Dla wrocławian była to pierwsza wygrana na wiosnę. Wcześniej, w trzech meczach, zdobyli zaledwie 1 punkt.

 

Lider z Polkowic na inaugurację wiosny przegrał w Lubinie, ale tydzień później pokonał rezerwy Miedzi i wydawało się, że podopieczni Enkeleida Dobiego wracają na właściwe tory. Remis w Tarnowskich Górach można jeszcze jakoś zrozumieć, ale porażka w ostatniej kolejce z MKS-em Kluczbork to już spora niespodzianka. Była to pierwsza porażka polkowiczan na własnym obiekcie w sezonie. Ponadto zaskakująco dużo Górnicy stracili bramek w czterech wiosennych spotkaniach – aż 11. To razem z Agroplonem najwięcej w lidze.

 

15. miejsca w tabeli wiosny zajmuje Lechia Dzierżoniów. Dwa remisy i dwie porażki to z pewnością nie jest zadowalający wynik dla drużyny, która rozpaczliwie broni się przed spadkiem. I marnym pocieszeniem jest fakt, że dzierżoniowianie grali z dosyć mocnymi rywalami.

 

17., przedostatnie miejsce w tabli wiosny, dla Piasta Żmigród. Niestety, ale podopieczni Ediego Andradiny są jak na razie największym rozczarowaniem rundy rewanżowej. 1 punkt w czterech meczach spowodował, że Piast spadł na 12. miejsce w tabeli ligi i coraz bardziej musi się oglądać za siebie. Strefa spadkowa jest jeszcze daleko, ale gdyby okazało się, że będzie spadało więcej niż 3 drużyny (jest to bardzo prawdopodobne), to jeśli żmigrodzianie szybko nie zaczną punktować, może zrobić się niebezpiecznie. Poprawić trzeba przede wszystkim skuteczność, bowiem dwie wiosenne bramki to trochę mało.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *