III liga. Fortuna łaskawa dla Piasta. Miedź II poknała Ślęzę

22. kolejka III ligi. W najciekawszym meczu w sobotę Foto-Higiena zremisowała z Piastem. Podział punktów również w Lubinie. Miedź II pewnie pokonała Ślęzę. Lechia przegrywa w Kluczborku.

Trener Lechii zwolniony pod 9 latach. Kto następcą?

Wicelider z Lubina podejmował Stal Brzeg. Miedziowi odrobili do Górnika Polkowice, który gra w niedzielę, tylko jeden punkt, bowiem spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Szczęście w sobotę było jednak przy gościach. Już w pierwszej połowie zawodnicy Zagłębia II trafiali w słupek oraz poprzeczkę, ale już do końca spotkania po stronie strzelonych goli pozostało „zero”.

Nawet jednego punktu nie zainkasowała 3. w tabeli Ślęza Wrocław. Podopieczni Grzegorza Kowalskiego ulegli w Legnicy rezerwom Miedzi 0:2. Pierwsza połowa należała do przyjezdnych, ale nie przełożyło się to na gole. Trzy minuty po przerwie na listę strzelców wpisał się Przemysła Porębski i było 1:0. Wrocławianie wiele po zmianie stron nie wskórali, a pod koniec meczu stracili drugiego gola po uderzeniu głową Rafała Adamskiego.

Były szef Zagłębia Lubin został prezesem czwartoligowca

Duże emocje przeżywali kibice w Gaci, gdzie Foto-Higiena podejmowała Piasta Żmigród. W środę obie drużyny spotkały się w półfinale okręgowego Pucharu Polski. Goście wygrali po serii rzutów karnych. Wydawało się, że gospodarze sorgo się zrewanżują za odpadnięcie z pucharu. Już w 3 min. Michał Gałaszewski wykorzystał błąd obrony gości i strzelił bramkę dla gospodarzy. W 18 min. Paweł Bujakiewicz wykończył wrzutkę Marcina Buryły i zrobiło się 2:0. Goście odpowiedzieli w 39 min., kiedy Filip Kendzia pokonał strzałem głową Marcina Gąsiorowskiego. W ostatnich meczach Piast dwa razy tracił gole w doliczonym czasie gry. Teraz szczęście uśmiechnęło się do podopiecznych Ediego Andradiny. W 92 min. rezerwowy Grzegorz Mazurek strzelił bramkę na wagę jednego punktu.

Na zakończenie sobotnich meczów Lechia Dzierżoniów grała w Kluczborku z MKS-em. Po bezbramkowej I połowie, przyjezdni osiągnęli przewagę na początku drugiej połowy. Niestety, gola w tym czasie nie strzelili. Później do głosu doszedł MKS, który okres swoje przewagi przypieczętował bramką w 87 min. meczu. Lechia przegrała i jej sytuacja w walce o utrzymanie się jest dramatyczna. Przypomnijmy, że w tygodniu został po 9 latach zwolniony trener dzierżoniowian Zbigniew Soczewski. W Kluczborku drużynę prowadził Grzegorz Borowy.

W niedzielę lider z Polkowic grał w Gorzowie Wielkopolskim ze Stilonem. Goście wygrali 3:0 do przerwy zdobywając wszystkie gole. Strzelali je Maciej Bancewicz, Michał Bednarski (karny) oraz Mateusz Magdziak. Dzięki wygranej Górnik do 6 punktów powiększył przewagę nad Zagłębiem II Lubin.