Lechia Dzierżoniów ma nowego trenera. Z wiarą w utrzymanie się w III lidze

Łukasz Kabaszyn został nowym trenerem Lechii Dzierżoniów. Wcześniej prowadził Victorię Chróścice, która jest beniaminkiem IV ligi opolskiej.

 

III liga. Fortuna łaskawa dla Piasta. Miedź II poknała Ślęzę

Prezes Lechii Paweł Sibik na stronie klubowej mówi, że prowadził rozmowy z czterema kandydatami. W ostatecznej rozgrywce zostało dwóch. – Ostatecznie podjęliśmy decyzję, żeby zatrudnić Łukasza Kabaszyna, który od samego początku zrobił na nas bardzo dobre wrażenie. Ryzykujemy stawiając na szkoleniowca „bez nazwiska”, jednak pełen profesjonalizm, jaki zaprezentował podczas rozmów, pomysł na drużynę i przede wszystkim chęć i wiara w utrzymanie drużyny w trzeciej lidze sprawiły, że chcemy to ryzyko podjąć – mówi Sibik.

 

Łukasz Kabaszyn ma 37 lat. Ostatnio był trenerem Victorii Chróścice, beniaminka IV ligi opolskiej. Po 20 kolejkach Victoria zajmuje jednak ostatnie miejsce w tabeli. Wcześniej prowadził m.in. MKS Gogolin, a także reprezentację Opolszczyzny w eliminacjach Regions Cup, był również asystentem trenera w 2016 roku w Widzewie Łódź.

 

Hit nie rozczarował. Śląsk II jedną nogą w barażach

Nowego szkoleniowca czeka bardzo trudne zadanie. Lechia zamyka ligową tabelę i traci już 7 punktów do miejsca bezpiecznego. Gdyby jednak spadały 4 drużyny z III ligi, strata ta wynosi już 12 punktów.

 

źródło: lechia.dzierzoniow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *