III liga. 8 godzin Zagłębia II bez gola. Górnik ucieka, Ślęza goni

25. kolejka III ligi. Zagłębie II śrubuje rekord bez strzelonego gola. Lider pewnie wygrywa z beniaminkiem, Ślęza nie odpuszcza. Coraz trudniejsza sytuacja Lechii.

Mistrzowie końcówek i odrabiania strat. Oto juniorzy Ślaska

Kolejkę III ligi zaowocował mecz w Lubinie, w który spotkały się wicelider tabeli i 4. drużyna. Kibice, którzy liczyli na wiele emocji niestety się rozczarowali, bowiem w spotkaniu nie padł żaden gol. Co więcej, dla Miedziowych był to 5 mecz z rzędu bez strzelonej bramki. W sumie lubinianie nie pokonali bramkarza rywali od 481 minut, a więc od ponad 8 godzin.

Lepiej wiedzie się drużynie zza między, czyli Górnikowi Polkowice. Zmierzający do II ligi podopieczni Enkeleida Dobiego wygrali z Foto-Higieną Gać 3:0.Dwie bramki dla gospodarzy strzelił najlepszy strzelec 3. grupy III ligi Mariusz Szuszkiewicz, a wynik spotkania ustalił Karol Fryzowicz.

Znamy pary półfinałowe dolnośląskiego Pucharu Polski

Po remisie Zagłębia II na drugie miejsce wskoczyła Ślęza. Wrocławianie pokonali przy Oporowskiej Stilon Gorzów Wlkp. 5:2, choć w pewnym momencie zapachniało niespodzianką. Ślęza prowadziła już po 16 min. 2:0 po golach Mateusza Kluzka i Filipa Olejniczaka. Trzy minuty później karnego zmarnował Kluzek. Zamiast 3:0 wkrótce było 2:1 po bramce Łukasza Zakrzewskiego. Ten sam zawodnik wyrównał w 60 min. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy znów osiągnęli ogromną przewagę. W 79 min. uderzeniem z dystansu gola strzelił Maciej Tomaszewski, w 90 min. podwyższył Jakub Berkowicz, a trzy minuty później wynik meczu ustalił Piotr Kotyla.

Bardzo ważne trzy punkty zdobył Piast Żmigród, który pokonał na wyjeździe Agroplon Głuszna 2:0. Gole zdobyli Cezary Kępczyński oraz Grzegorz Mazurek.

Tymczasem Miedź II Legnica i Lechia Dzierżoniów przegrały u siebie po 0:1. Legniczanie ulegli rezerwom Górnika Zabrze, a dzierżoniowianie Rekordowi Bielsko-Biała. Sytaucja Lechii staje sie powoli beznadziejna.