IV liga zachód. Chrobry liderem przynajmniej do wtorku. Apis znów gromi

25. kolejka IV ligi zachodniej. Chrobry II wygrywa i jest liderem przynajmniej do wtorku, do przełożonego meczu AKS-u. Apis gromi kolejnego rywala. Victoria powoli żegna się z IV ligą.  

 

Nadchodzi rewolucja w niższych ligach. Koniec z OZPN-ami?

Chrobry II Głogów wygrał w Jeleniej Górze 3:0 i przynajmniej do wtorku będzie liderem zachodniej grupy IV ligi. Właśnie wtedy odbędzie się przełożony mecz Orkan Szczedrzykowice – AKS Strzegom (spotkanie odbędzie się w Strzegomiu, ale Orkan będzie formalnym gospodarzem). W meczu z Karkonoszami gole dla głogowian strzelali Paul Filipowicz, Szymon Nowicki i Konrad Kaczmarek.

 

Świetną wiosenną formę potwierdzili zawodnicy Apisu Jędrzychowice, którzy rozbili Górnika Złotoryja 6:1. Co prawda na gola Macieja Machowskiego odpowiedział Paweł Sułek, ale później gospodarze zdobyli jeszcze 5 goli. Kolejno strzelali Kamil Kurianowicz, Oskar Małecki, Mateusz Baszak i Daniel Piechno – 2.

 

Śląsk II i Bielawianka gromią. Nysa jedną nogą w okręgówce

Walka o zwycięstwo z lidze zapewne rozegra się między Chrobrym II i AKS-em. Dużo dzieje się również w dole tabeli, gdzie trwa walka o utrzymanie się. Ważną wygraną w meczu „za sześć” punktów odniosła Prochowiczanka, która pokonał w Mirsku Włókniarza 2:0 po golach Piotra Kuli i Tomasza Wojciechowskiego. Sytuacja gospodarzy po kolejnej porażce jest dramatyczna i już tylko cud mógłby ich uratować przed degradacją.

 

Jedną nogą w okręgówce jest już Victoria Ruszów, która już tylko na papierze ma szansę na utrzymanie się. Tym razem przegrała z Orlą w Wąsoszu 0:3. Gole strzelali Robert Sobieraj, Jakub Kobyliński i Dariusz Tas.

 

O zachowanie IV-ligowego statusu do końca pewnie będzie walczył BKS Bolesławiec, który tym razem przegrał w Chocianowie 0:1. Gola dla Stali strzelił Sebastian Burda.

 

W ostatnim niedzielnym meczu kolejki Odra Ścinawa zremisowała ze Spartą Rudna 1:1.

 

25. kolejka IV ligi zachodniej

  • Karkonosze Jelenia Góra – Chrobry II Głogów 0:3
  • Stal Chocianów – BKS Bolesławiec 1:0
  • Orla Wąsosz – Victoria Ruszów 3:0
  • Włókniarz Mirsk – Prochowiczanka Prochowice 0:2
  • Odra Ścinawa – Sparta Rudna 1:1
  • Apis Jędrzychowice – Górnik Złotoryja 6:1
  • Orkan Szczedrzykowice – AKS Strzegom – 7 maja (mecz w Strzegomiu)
  • Pauzuje: Sparta Grębocice

 

[team_standings 15031]

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *