IV liga wschód. Nysa spada, Zjednoczeni na krawędzi. Cztery kluby mocno zagrożone

26. kolejka IV ligi wschodniej. Nysa Kłodzko pierwszym spadkowiczem. Zjednoczeni Żarów blisko spadku, a cztery drużyny mocno zagrożone. Śląsk II wygrywa, Górnik gromi. Mecz kolejki dla Sokoła. 

 

Górnik przegrywa z beniaminkiem, Lechia traci 2 ważne punkty w końcówce

Znamy pierwszego spadkowicza ze wschodniej grupy IV ligi. Nysa Kłodzko po porażce 0:6 z Górnikiem Wałbrzych nie ma już nawet matematycznych szans na utrzymanie się w lidze. Bramki dla gości strzelali Szymon Tragarz – 2, Allan, Marcin Smoczyk, Damian Chajewski i Damian Bogacz.

 

W niewiele lepszej sytuacji są Zjednoczeni Żarów. Beniaminek co prawda jeszcze teoretycznie ma szanse na uniknięcie degradacji, ale będzie to graniczyło z cudem. W ostatniej kolejce żarowianie ulegli u siebie Piastowi Żerniki 0:2, a na listę strzelców wpisali się Artur Łuczkiewicz i Miłosz Taranek.

 

Tragedia w Lubinie. Od ciosów nożem zginął młody piłkarz

Zostały jeszcze dwa miejsca „pod kreską” i cztery bardzo zagrożone drużyny. Co prawda bezpieczne nie są wciąż ekipy z miejsc 8 – 10, ale wszystko wskazuje na to, że walka rozegra się między zespołami z miejsc 11 – 14. W kontekście walki o utrzymanie się najwięcej działo się w ostatniej kolejce w Wołowie i Mirowie. MKP podejmowało Orła Ząbkowie Śl. Gospodarze wygrali 2:1 zwycięskiego gola strzelając w ostatniej minucie spotkania. Tymczasem mirkowianie rozbili Piasta Nowa Ruda 5:0.

 

Lider tabeli podejmował przy Oporowskiej Sokoła Wielka Lipa. Śląska II wygrał 2:0 po dwóch bramkach Daniela Szczepana.

 

Ciekawie było w Marcinkowicach, gdzie Sokół podejmował trzecią w tabeli Polonię-Stal. Gospodarze prowadzili po golu z rzutu karnego autorstwa Mateusza Magusiaka, na którego odpowiedział Lima Santos. Tuż przed przerwą na 2:1 trafił Rafał Rybiński, który w II połowie ustalił wynik meczu na 3:1.

 

W Bardzie Unia grała z Bielawianką. Goście wygrali 2:1, mimo że przez 40 minut grali w osłabieniu. Bramki dla przyjezdnych strzelali Bartłomiej Cegiełka i Maciej Rakoczy.

 

W derbach powiatu trzebnickiego Orzeł Prusice zremisował z Polonią Trzebnica 1:1.

 

26. kolejka IV ligi wschodniej

  • Nysa Kłodzko – Górnik Wałbrzych 0:6
  • Sokół Marcinkowice – Polonia-Stal Świdnica 3:1
  • Orzeł Prusice – Polonia Trzebnica 1:1
  • Zjednoczeni Żarów – Piast Żerniki 0:2
  • GKS Mirków – Piast Nowa Ruda 5:0
  • MKP Wołów – Orzeł Ząbkowice Śląskie 2:1
  • Śląsk II Wrocław – Sokół Wielka Lipa 2:0
  • Unia Bardo – Bielawianka Bielawa 1:2

 

[team_standings 15030]

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *