IV liga zachód. W Ruszowie spadek zamiast victorii. Chrobry II ucieka AKS-owi

26. kolejka IV ligi zachodniej. W hicie kolejki Chrobry II wygrywa z AKS-em i odskakuje od najgroźniejszego rywala. Naciska jeszcze Apis, po porażce z którym Victoria Ruszów spada z ligi. Remis w Bolesławcu w meczu „za sześc punktów”.

 

Tragedia w Lubinie. Od ciosów nożem zginął młody piłkarz

Kolejka w grupie zachodniej IV ligi zaczęła się od smutnych wieści z Lubina, gdzie zginął młody człowiek, na co dzień junior Prochowiczanki. Z tego powodu mecz zespołu seniorów z Prochowic z Orlą Wąsosz został przełożony na 29 maja. Więcej na ten temat można przeczytać w linku powyżej.

 

Wydarzeniem kolejki z pewnością był mecz na szczycie Chrobry II Głogów – AKS Strzegom. Gospodarze wygrali 4:0 i zrobili ogromny krok ku zwycięstwu w grupie i awansie do baraży o awans do III ligi. O tym meczu więcej w linku poniżej.

 

AKS w tydzień przegrał baraże? Chrobry II o krok od wygrania grupy

Ze zwycięskiej ścieżki nie zbacza Apis Jędrzychowice. Tym razem podopieczni Gerarda Jurewicza wygrali wygrali 2:0 na boisku ostatniej w tabeli Victorii Ruszów. Na wiosnę Apis wygrał 7 meczów i tylko raz zremisował. Dla ruszowian oznacza to już defeinitywne pożegnanie się z IV ligą. 

 

W ciekawie zapowiadającym się meczu w Złotoryi Górnik nadspodziewanie łatwo wygrał ze Stalą Chocianów 5:0. Bramki dla gospodarzy strzelali Bartosz Haniecki, Mateusz Poparda, Karol Nowosielski – 2 i Michał Pinczyński.

 

W meczu dwóch drużyn walczących o utrzymanie się BKS Bolesławiec zremisował ze Spartą Grębocice 2:2. Gospodarze prowadzili już 2:0 po bramkach Daniela Ziółkowskiego i Marka Majki. Trzech punktów jednak nie dowieźli do końca, a to za sprawą goli Łukasza Szuszkiewicza i Pawła Żmudzińskiego.

 

W niedzielę odbyły się dwa mecze. Sparta Rudna rozgromiła Włókniarza Mirsk 6:0, który jest już jedną noga w jeleniogórskiej okręgówce.

 

Tymczasem w Ścinawie Odra bezbramkowo zreisowała z Orkanem Szczedrzykowice.

 

26. kolejka IV ligi zachodniej

  • Odra Ścinawa – Orkan Szczedrzykowice 0:0
  • Sparta Rudna – Włókniarz Mirsk 6:0
  • Prochowiczanka Prochowice – Orla Wąsosz – przełożony na 29 maja
  • Victoria Ruszów – Apis Jędrzychowice 0:2
  • Górnik Złotoryja – Stal Chocianów 5:0
  • BKS Bolesławiec – Sparta Grębocice 2:2
  • Chrobry II Głogów – AKS Strzegom 4:0
  • Pauzuje: Karkonosze Jelenia Góra

 

[team_standings 15031]

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *