Zeszli z boiska w 43 min. Jeden mecz – dwa diametralnie różne opisy

Mecze w niższych ligach zazwyczaj wiążą się z emocjami. Niestety, czasami nie są to zbyt zdrowe emocje. Przekonali się o tym w niedzielę uczestnicy meczu średzkiej klasy C.

 

Ale postrzelali. Snajperskie popisy zawodników Burzy i Błyskawicy

W 12. kolejce średzkiej grupy C klasy rezerwy Błyskawice Lenartowice i podejmowały Pogoń Dębice. Mecz został przerwany w 43 min. gry, gdy jeden z zawodników gości dostał czerwoną kartkę i schodząc z murawy… namówił do zejścia swoich kolegów. Był wtedy wynik 1:0 dla gospodarzy.

 

Tyle faktów. Co do przyczyn – oba kluby diametralnie się różnią w ocenie, dlaczego tak się stało. Sprawy z pewnością nie rozstrzygnę nie będąc świadkiem zdarzeń, więc oddam „głos” zainteresowanym.

 

 

Oto opis sytuacji na facebooku Pogoni Dębice

Witamy Kibiców!!!
To co się stało dzisiaj w Lenartowicach to przebija wszystko… 🤔🤔🤔
Pojechaliśmy by rozegrać kolejny mecz ligowy wszystko fajnie ale dostaliśmy informacje ,że sędzia nie dojedzie
postanowiliśmy zagrać bo tak na prawdę już wszystko w naszej lidze jest wyjaśnione… 🧐🧐🧐
Ale to co się stało przerosło wszystkich…
Za gwizdek złapał Pan z Lenartowic i od samego początku nie dał nam pograć, wszystko dla Gospodarzy 😤☹️
Bramka Gospodarzy strzelona po zagraniu ręką.
Sędzia oczywiście twierdzi ,że wszystko było zgodnie z przepisami… 🤔🧐🤓
Lecz gdy tylko poczuliśmy wiatr w żagle i sędzia dał nam pograć ,udało nam się strzelić bramkę to sędzia oczywiście dopatrzył się spalonego którego nie było… 🥵🥵🥵
(No tak wszystko widział ze środka boiska 🤔🧐🤔)
Bardzo dużo wejść gospodarzy na kartkę ale oczywiście arbiter nie podejmuje żadnej decyzji… 😱😱😱😱
W 43 min. Kabaret się skończył, nie wytrzymaliśmy nerwowo i schodzimy z boiska…🥵🥵🥵😱
Nie winimy drużyny z Lenartowic za to co się dzisiaj stało bo tak naprawdę to nie jest ich wina, ale to co zaczyna się dziać w tej lidze to naprawdę szkoda gadać…🙁🙁🙁

 

Oto opis sytuacji na facebooku Błyskawicy Lenartowice

Witamy wszystkich kibiców. Podejmując temat naszej C klasowej drużyny – fakt, po raz kolejny związek nie przydziela na nasz mecz żadnego sędziego. Wobec tego gwizdek podjął jedyny sędzia z kwalifikacjami z Lenartowic mający kilkudziesięcioletnie doświadczenie w sędziowaniu meczów. Aby wspomóc sportowy charakter meczu na to spotkanie delegujemy dodatkowych dwóch sędziów liniowych. Nie mamy z tym problemu, ponieważ pomiędzy nami i zespołem z Dębic nigdy złej krwi nie było więc ze swojej strony chcieliśmy zapewnić jak najlepsze warunki gry. Ten mecz dla nas był totalnie bez ciśnienia, ponieważ już dawno zapewniliśmy sobie środek tabeli C klasy – pozostała nam niedzielna zabawa piłką, co myślę mogą potwierdzić nasi ostatni rywale z Brzegu i Proszkowa.

Niestety, ku naszemu zdziwieniu od samego początku gry piłkarze i “kibice” z Dębic nie mieli zamiaru brać udziału w sportowym wydarzeniu. Każda – bez wyjątku – decyzja sędziego była kwitowana wyzwiskami i poniżaniem, które już od początku nadawały się na okazywanie co najmniej żółtych kartek. Agresja w wykonaniu gości, zarówno na trybunach, jak i na boisku, nadawała się na słowa największej krytyki – ataki na nogi naszych zawodników zdarzały się co akcja. Nie chcemy tu ujawniać wszystkich epitetów, skierowanych w naszą stronę, jednak chóralne “jebać sędziego i całą rodzinę jego” mówi samo za siebie… Goście zeszli z boiska w 43 minucie przy wyniku 1:0 dla nas. Jako zespół jesteśmy totalnie zszokowani postawą Pogoni. Na szczęście cały mecz był filmowany poprzez drużynę Pogoni więc z całego serca zachęcamy gości do udostępnienia całego nagrania video razem ze ścieżką audio, aby postronni mogli wyrobić sobie opinię na temat meczu.

Podsumowując, nie ma miejsca na takie grubiańskie zachowania na meczach C klasy. Niestety Pogoń Dębice zachowały się dziś poniżej normy, nad czym niezmiernie ubolewamy.

 

fot. Błyskawica Lenartowice Facebook

 

 

 

One thought on “Zeszli z boiska w 43 min. Jeden mecz – dwa diametralnie różne opisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *