III liga. Górnik może mrozić szampana, Lechia oswajać się ze spadkiem

29. kolejka III ligi. Górnik gromi Ruch i ma awans na wyciągnięcie ręki. Tymczasem Lechia jest blisko spadku. Zawstydzające porażki Zagłębia, Miedzi i Ślęzy. Remisy Foto-Higieny i Piasta.

 

OZPN Legnica pójdzie na wojnę z DolZPN

Dwa mecze z udziałem naszych drużyn były to klasyczne spotkania „za sześć” punktów. W spotkaniu dwóch ekip ze strefy spadkowej Lechia Dzierżoniów podejmowała Agroplon Głuszyna, a w pojedynku dwóch zespołów będących tuż nad strefą spadkową Stal Brzeg grała z Foto-Higieną Gać.

 

Niestety, Lechia uległa 0:1 i ograniczyła swoje szanse na utrzymanie się do minimum. Zwłaszcza że kilku bezpośrednich rywali wygrało swoje mecze. Nieco lepiej poszło podopiecznym Marcina Dymkowskiego, którzy zremisowali 1:1. Gola wyrównującego w 67 min. strzałem z rzutu wolnego zdobył Dominik Wejerowski.

 

RODO, spiski i zarzynanie amatorskiej piłki… O co chodzi w tym konflikcie?

W meczu dwóch drużyn środka tabeli Piast Żmigród zremisował na trudnym terenie w Zdzieszowicach z Ruchem 2:2.

 

Nasze drużyny z górnej połówki tabeli – poza Górnikiem Polkowice – zagrały fatalnie. Wszystkie przegrały na własnych stadionach. Miedź II Legnica uległa Pniówkowi Pawłowice Śląskie 0:3, a Zagłębie II Lubin przegrało 0:1 z Rekordem Bielsko-Biała.

 

Ślęza prowadziła z Wartą Gorzów Wlkp. od 45… sekundy 1:0 po golu Szymona Lewkota. Chwilę później mogło być 2:0, ale gol nie padł, a z czasem wrocławianie zaczęli grać coraz gorzej. Ostatecznie przegrali 1:2 z walczącymi o utrzymanie się gośćmi.

 

Ostatnią zadyszkę – 1 punkt w dwóch meczach – ma za sobą Górnik Polkowice, który rozgromił Ruch Radzionków 6:0. Łupem bramkowym podzielili się: Kamil Wacławczyk, Mariusz Szuszkiewicz – 2, Wojciech Galas, Maciej Bancewicz i Dawid Świdwa. Polkowiczanie mogą już zacząć mrozić szampany – do pewnego awansu brakuje im już tylko 4 punktów.

 

29. kolejka III ligi

  • Miedź II Legnica – Pniówek Pawłowice Śląskie 0:3
  • Zagłębie II Lubin – Rekord Bielsko-Biała 0:1
  • Stal Brzeg – Foto-Higiena Gać 1:1
  • Ślęza Wrocław – Warta Gorzów Wielkopolski 1:2
  • Ruch Zdzieszowice – Piast Żmigród 2:2
  • Lechia Dzierżoniów – Agroplon Głuszyna 0:1
  • Górnik Polkowice – Ruch Radzionków 6:0
  • MKS Kluczbork – Górnik II Zabrze 1:0
  • Gwarek Tarnowskie Góry – Stilon Gorzów Wielkopolski 3:0

 

[team_standings 14768]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *