Domowy mecz zagrali na wyjeździe przez… wesele. Ale wygrali

Już w piątek odbyły się dwa mecze 27. kolejki wschodniej grupy IV ligi. GKS Mirków wygrał w Ząbkowicach Śląskich, a Sokół Marcinkowice w Trzebnicy.

Ślęza Wrocław rozpoczyna budowę kompleksu boisk na Kłokoczycach

Mecz GKS Mirków – Orzeł Ząbkowice Śląski miał pierwotnie odbyć się w niedzielę, ale został przełożony na piątek z powodu… wesela. Jeden z zawodników GKS-u w sobotę się żeni, a że zaprosił kilku kolegów, to mirkowianie mogliby nie zebrać drużyny na niedzielę.

Orzeł zgodził się przełożyć mecz na piątek, ale odbył się on w Ząbkowicach Śląskich, ale GKS był gospodarzem. Ząbkowiczanom zmiana ta niewiele dała bowiem już do przerwy przegrywali 0:3. Takim też rezultatem zakończyło się to spotkanie. Gole strzelali Grzegorz Aftowicz, Dariusz Góral i Grzegorz Zygadło.

OZPN Legnica pójdzie na wojnę z DolZPN

Tymczasem w Trzebnicy Polonia podejmowała Sokoła Marcinkowice. Goście do przerwy prowadzili po golach Krzysztofa Bialika i Rafała Rybińskiego. Po zmianie stron do siatki trafili również gospodarze, ale tylko raz i ostatecznie przegrali 1:2.