Cudu na Wisłą nie było. Miedź żegna się z ekstraklasą

Miedź Legnica wygrała w ostatnim meczu sezonu z Wisłą w Krakowie 5:4, ale nie utrzymała się w Lotto Ekstraklasie, bowiem Wisła Płock bezbramkowo zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec.

 

Śląsk II Wrocław wygrywa wschodnią grupę IV ligi

Chyba tylko niepoprawni optymiści liczyli na to, że Miedzi uda się zachować ekstraklasowy byt. Legniczanie, po dramatycznym meczu, wykonali swoją część zadania. Niestety, Wisła Płock – zgodnie z przewidywaniami – wykonała swoją i nie przegrała z Zagłębiem Sosnowiec.

 

Miedziance ostatecznie zabrakło jednego punktu do utrzymania się. Punktu, którego zdobycie było możliwe w naprawdę wielu meczach. Zarówno tych, gdy legniczanie tracili frajerskie bramki po błędach w defensywie rodem z boisk niższych lig, a także tych, gdy mimo dobrej gry i przewagi nie potrafili strzelić gola.

 

OZPN Legnica pójdzie na wojnę z DolZPN

Pewnie na głębokie analizy przyjdzie jeszcze czas. Jednak dwie pierwsze, i najważniejsze przyczyny spadku, można wskazać patrząc tylko na tabelę. Miedź strzeliła najmniej goli w całej lidze oraz była druga od końca jeśli chodzi o liczbę straconych bramek.

 

Gdyby jeszcze podopieczni Dominika Nowaka dużo tracili, ale też dużo strzelali, albo mało strzelali ale i mało tracili… wtedy byłaby szansa na happy end. Niestety, ciężko zwojować ekstraklasę z takimi liczbami.

 

Co zaważyło bardziej? Moim zdaniem największym grzechem Miedzi był brak napastnika, a właściwie skutecznego napastnika. Miarą bezsilności szkoleniowca beniaminka był fakt, że w pewnym momencie porzucił grę z napastnikiem, a rolę najbardziej wysuniętego gracza powierzył Petteriemu Forsellowi. Dopóki Fin strzelał, nie było problemu. Gdy się zaciął, zacięła się cała drużyna.

 

Były co prawda przebłyski innych graczy, ale zdecydowanie za rzadko. Niestety, przebłysku któregoś z napastników nie doczekaliśmy się do końca…

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *