Cudu nie było. ROW spada z II ligi, a to oznacza 6 spadkowiczów z III ligi

Ruch Chorzów, Rozwój Katowice i ROW Rybnik spadają z II ligi. A to oznacza, że z 3. grupy III ligi spada aż 6 drużyn. Na dziś byłoby dwóch naszych spadkowiczów. 

 

Foto-Higiena na krawędzi, Lechia może liczyć już tylko na cud

Niestety, spełnił się najczarniejszy ze scenariuszy. Z II ligą żegnają się drużyny Ruchu Chorzów (trzeci spadek z rzędu w ciągu 3 lat), Rozwoju Katowice oraz ROW 1964 Rybnik. Rybniczanie w ostatniej kolejce wygrali ze Zniczem Pruszków, ale w innych meczach padły niekorzystne dla nich rezultaty i ROW okazał się czwartym spadkowiczem, a trzecim do 3. grupy III ligi. To niestety oznacza, że z niej spadnie aż 6 zespołów.

 

Niestety, w gronie spadkowiczów z dolnośląskich klubów mamy aktualnie aż dwie drużyny. Lechia Dzierżoniów do bezpiecznej strefy traci 11 punktów, a do zdobycia jest jeszcze 12 oczek. Szczerze mówiąc w praktyce oznacza to degradację. 

 

Błysnęli skutecznością. Drużyna z Kuźniczyska wygrywa 27:1

Niestety, kilka meczów bez wygranej sprawiło, że na 13. lokatę spadła Foto-Higiena Gać. A na dziś jest to miejsce spadkowe. Podopieczni Marcina Dymkowskiego do 12. i 11. drużyny tracą zaledwie 1 punkt i wszystko jeszcze w rękach gacian. Musza jednak zacząć punktować. 

 

Wciąż bezpieczny nie może czuć się jeszcze 10. Piast Żmigród, który po ostatniej pechowej przegranej ze Ślęza Wrocław ma zaledwie 5 punktów przewagi nad strefą spadkową.

 

[team_standings 14768]

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *