IV liga wschód. Sześć goli Czerwińskiego. Przerwany mecz w Wałbrzychu

28. kolejka IV ligi wschodniej. Sześć goli Mateusza Czerwińskiego w Marcinkowicach i dwa hat-tricki w Bardzie. Ważne wygrane Orła i MKP. Przerwany mecz w Wałbrzychu.

Górnik awansuje, Lechia spada. Foto-Higiena gromi Miedź II

Ostre strzelanie urządzili sobie w sobotę zawodnicy grający w Bardzie i Marcinkowicach. Tylko w tych dwóch meczach padło w sumie 21 goli. W tym dwa hat-tricki i jeden… nie lada wyczyn w wykonaniu Mateusza Czerwińskiego z Piasta Żerniki, który w meczy z Sokołem strzelił 6 goli. Wrocławianie wygrali w Marcinkowicach 8:2, a dwa kolejne gole dołożył Hiszpan Antonio.

Tymczasem Śląsk II Wrocław urządził sobie ostre strzelanie w Bardzie. Zwycięzca ligi (grupy wschodniej) robił Unię 9:3. Damian Łuczak i Łukasz Skrzypek strzelili po 3 bramki, a po jednym Mateusz Młynarczyk, Miłosz Matuszewski i Łukasz Sztylka. Dla gospodarzy trafiali Marcin Gerlach, Marcin Brzęczkowski i Kamil Olejarnik.

Jeden ryczałt zamiast trzech opłat. Kto na Dolnym Śląsku zaoszczędzi najwięcej?

Wicelider z Wałbrzycha zagrał z Polonią Trzebnica tylko… jedną połowę. Podczas pierwszej części cały czas padało i boisko było tak namoknięte, że arbiter nie pozwolił rozegrać II połowy. Gola dla Górnika zdobył Allan, a wyrównał Jakub Czternastek.

Na trzecim miejscu podium umocniła się Polonia-Stal Świdnica, która wygrała w Kłodzku 3:0. Gole dla świdniczan zdobyli Robert Myrta, Sebastian Białasik oraz Jakub Filipczak.

O ile w górnej połowie tabeli większość rozstrzygnięć już znamy, to wciąż trwa zacięta walka o utrzymanie się. Na razie wiadomo, że z ligą żegnają się Zjednoczeni Żarów i Nysa Kłodzko. Dziś dwie najmocniej zagrożone drużyny wygrały swoje mecze. Orzeł Ząbkowice Śl. wygrał w Żarowie 2:0, a MKP Wołów 1:0 pokonał Bielawiankę.

Wciąż pewny utrzymania się nie może być również GKS Mirków, który podejmował Sokoła Wielka Lipa. Beniaminek prowadził do przerwy 3:1, a gole strzelali Grzegorz Zygadło, Tobiasz Jarczak a do własnej bramki trafił Bartłomiej Ożga. Dla gości trafił na początku meczu Michał Wróbel. Końcówka również należała do przyjezdnych, którzy doprowadzili do remisu po golach Artura Kierata i Igora Wargina.

• MKP Wołów – Bielawianka Bielawa 1:0
  • Górnik Wałbrzych – Polonia Trzebnica 1:1 (przerwany po I połowie z powodu ulewy)
  • Orzeł Prusice – Piast Nowa Ruda 2:2

[team_standings 15030]

2 thoughts on “IV liga wschód. Sześć goli Czerwińskiego. Przerwany mecz w Wałbrzychu

1. Szanowny Panie redaktorze. Warto zainteresować się meczem Górnik – Polonia Trzebnica. Prawdopodobnie utrzymano wynik z boiska (po 45 minutach) co jest rozwiązaniem dającym Polonii utrzymanie . To jest (o ile tak jest) skandal. Mecz powinien być dokończony.