IV liga zachód. Sparta wygrywa z Apisem, 13 goli w Grębociach

28. kolejka IV ligi zachodniej. W meczu dwóch najlepszych drużyn wiosny Sparta lepsza od Apisu. 60 goli w 7 meczach – aż 13 w Ruszowie. 

 

IV liga wschód. Sześć goli Czerwińskiego. Przerwany mecz w Wałbrzychu

Wydarzeniem kolejki był mecz w Lubinie, gdzie Sparta Rudna podejmowała Apis Jędrzychowice. Spotkały się więc dwie najlepsze drużyny na wiosnę, na dodatek goście jeszcze w tym czasie nie przegrali. I wydawało się, że dopiszą do swojego konta kolejne 3 punkty, bowiem jeszcze w 75 min. prowadzili 2:1 po bramkach Kamila Kurianowicza i Mateusza Baszaka. Gola dla gospodarzy na 1:1 strzelił Bartłomiej Oruba. Końcówka jednak należała do Sparty, która od 76 min. zdobyła 4 gole i wygrała 5:2. Strzelali Mateusz Kochman, Kajetan Frankowski, Łukasz Ostrowski oraz Paweł Hołówka. Dla jędrzychowiczan była to pierwsza porażka w rundzie wiosennej. Jednocześnie, mimo że fantastycznie gonili prowadzącą dwójkę, stracili szansę an wygranie zachodniej grupy IV ligi.

 

Lider z Głogowa tym razem pauzował, więc na dwa punkty doskoczył do niego AKS Strzegom, który wygrał w Bolesławcu 3:1. Goście do przerwy prowadzili 3:0 po bramkach Wojciecha Durajczyka i dwóch Rolanda Emeki. Honorowe trafienie dla BKS-u zanotował Marek Majka.

 

Jeden ryczałt zamiast trzech opłat. Kto zaoszczędzi najwięcej?

Strata punktów przez gospodarzy może ich kosztować spadek, bowiem został im tylko jeden mecz, a ich najgroźniejszy rywal – Sparta Grębocice – wygrał w Ruszowie… 8:5. Bramki w tym szalonym meczu strzelali Adrian Klisowski, Piotr Pirszel, Andrzej Majchrzak, Marcin Świrlik, a Bartosz Gancarski zaliczył trefienie samobójcze, a dla gości Tomasz Bieleń – 4, Paweł Żmudziński – 2, Kamil Łętkowski i Andrzej Koryciński.

 

Nie tylko zresztą w Ruszowie kibice oglądali w tej kolejce mnóstwo goli. W Prochowicach gospodarze wygrali 5:4 ze Stalą Chocianów. Łupem bramkowym dla Prochowiczanki podzielili się Michał Matkowski, Tomasz Cichocki, Piotr Kula, Tomasz Cichocki i Paweł Rosa. Dla gości trafiali Sebastian Burda – 2, Marcel Wolan i Łukasz Bednarz.

 

Tymczasem w Mirsku zdegradowany przed tygodniem Włókniarz uległ Orkanowi Szczedrzykowice 1:5. Goście prowadzili od 1 min. i choć zaraz po przerwie gospodarze złapali kontakt, to jednak później znów dominowali przyjezdni. W meczy gole zdobywali Kamil Jabłonowski oraz Jarosław Gambal, Kamil Zawadzki, Marcin Ogórek, Kamil Zawadzki i Adrian Wójcik.

 

Górnik Złotoryja wygrał z Karkonoszami Jelenia Góra 2:1. Gospodarze prowadzili po trafieniach Marcina Baszczaka i Bartosza Hanieckiego, na które odpowiedział Bartosz Poszelężny.

 

Na zakończenie 26. kolejki Odra Ścinawa pokonała Orlę Wąsosz 4:1.

 

28. kolejka IV ligi zachodniej

  • Prochowiczanka Prochowice – Stal Chocianów 5:4
  • Victoria Ruszów – Sparta Grębocice 5:8
  • Górnik Złotoryja – Karkonosze Jelenia Góra 2:1
  • BKS Bolesławiec – AKS Strzegom 1:3
  • Włókniarz Mirsk – Orkan Szczedrzykowice 1:5
  • Sparta Rudna – Apis Jędrzychowice 5:2
  • Odra Ścinawa – Orla Wąsosz 4:1
  • Pauzuje: Chrobry II Głogów

 

[team_standings 15031]

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *